UWAGA!

Wyrzeźbione w drewnie - wernisaż Małgorzaty Bugajny i Sabiny Gadzały

 Elbląg, Wyrzeźbione w drewnie - wernisaż Małgorzaty Bugajny i Sabiny Gadzały

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na wspólną wystawę dwóch autorek: Małgorzaty Bugajny i Sabiny Gadzały. Twórczość artystyczna to ich wybór i pasja. Z zamiłowania do tworzenia wykonały cykle prac w drewnie, które już od 1 czerwca będzie można obejrzeć na wystawie.

Małgorzata Bugajny pasjonuje się rzeźbą w drewnie. W czerwcu 2017 roku wzięła udział w warsztatach rzeźbiarskich w Przezmarku, organizowanych przez CSE „Światowid.” Wówczas stworzyła swoją pierwszą rzeźbę, która była zapowiedzią całego cyklu prac. Przymierzając się do każdej kolejnej pracy, stara się odnaleźć w kawałku drewna jego naturalny urok, a za pomocą dłuta i własnej wyobraźni nadać mu oryginalną formę.
       „Teraz mogę powiedzieć, że to co robię, daje mi głęboką satysfakcję oraz rozpęd do dalszej pracy twórczej. Odnalazłam swoją pasję i dzięki temu przeżywam twórczy czas, który pozwala na realizację nowych pomysłów ” Małgorzata Bugajny.
      
       Sabina Gadzała swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w szkole średniej tworząc prace w technice batiku. Po ukończeniu studiów na wydziale administracji pracowała w biurze, jednak, po pewnym czasie zamieniła ją na pracę twórczą. Obecnie jest trenerem rękodzieła, uczy technik plecionkarskich, szkła artystycznego, ceramicznych oraz tradycyjnego rękodzieła. Ciągła pasja tworzenia oraz chęć eksperymentowania w łączeniu różnych materiałów sprawia, że poszukuje nowych form i sposobów tworzenia. Obecnie najbliższe jest jej malowanie temperą, ale także praca w drewnie oraz szkło artystyczne i ceramika, którą realizuje w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Brała udział w plenerach artystycznych oraz wystawach zbiorowych.
       Spotkanie z artystkami odbędzie się w sobotę, 2 czerwca o godz. 13 w holu I piętra CSE „Światowid”. Ekspozycja będzie dostępna do 5 czerwca.
      
Paula Załuska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama