UWAGA!

Wystawa ilustracji

W najbliższy poniedziałek (20 czerwca) Biblioteka dla Dzieci zaprasza na otwarcie wystawy ilustracji książek dla najmłodszych czytelników.

Jak podkreśla Edyta Andruszewska, kierowniczka Biblioteki dla Dzieci celem wystawy jest pokazanie jak ważną rolę odgrywają ilustracje w książkach.
     - Najmłodsi czytelnicy w wyborze lektury kierują się przede wszystkim szatą graficzną, a w szczególności ładnymi, kolorowymi ilustracjami - zapewnia Edyta Anruszewska. - Na ogół nie znamy nazwisk twórców ilustracji książkowych. Wystawa jest zatem dobrą okazja do przybliżenia nazwisk niektórych z nich, np. Jana Marcina Szancera, Stanisława Kowalowa czy Grażki Lange.
     Prezentowane ilustracje ukazują różne techniki ilustrowania, humor i wyobraźnię twórców. Ilustracja jest nie tylko ozdobą książki. Jest również nośnikiem wielu cennych informacji i przybliża, uzupełnia treść książki, określa jej przeznaczenie, reklamuje.
     Poniedziałkowa wystawa zgromadzi ilustrację w książkach znajdujących się w zbiorach Biblioteki dla Dzieci. Jej otwarcie nastąpi o godz. 10.00. Biblioteka dla Dzieci mieści się przy ul. Św. Ducha 3-7.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • no i to lubię ! kształtowanie wyobraźni od najmłodszych lat jest niezwykle ważną sprawą, a przypomnienie kreski Jana Marcina Szancera - podróżą sentymentalną dla duszy... dzięki !
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    dorota(2005-06-18)
Reklama