UWAGA!

Wystawa młodych plastyków

2012-09-03
Aktualizowany 2012-09-06 07:00
Elbląg, Wystawa młodych plastyków

W piątek 7 września o godz. 18 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Wstęp wolny.

Plenery wyjazdowe już na stałe wpisały się w kalendarz pracy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Co roku w czerwcu klasy pierwsze wyjeżdżają na plener do zaprzyjaźnionego Tolkmicka. Oprócz uczniów Liceum Plastycznego uczestniczą w nim również utalentowani artystycznie uczniowie klas gimnazjalnych powiatu elbląskiego. Tegoroczny plener tym różnił się od poprzednich, że oprócz szlifowania warsztatu malarskiego młodzież doskonaliła także warsztat fotograficzny. Klasa trzecia pracowała dwa tygodnie w Orkuszu, gdzie powstały ciekawe prace malarskie, których tematem przewodnim jest las, woda, światło i motywy małej architektury. Brak „uroków” cywilizacji niejako zmusił uczestników pleneru do skupienia się na roztaczającej się wokół przyrodzie. Młodzież znakomicie odnalazła się w tej surowej rzeczywistości. Powstały obrazy bardzo zróżnicowane, ciekawe i zaskakujące zarówno pod względem warsztatu malarskiego, jak i sposobu interpretacji rzeczywistości. Kolejny raz okazało się, że plener jest znakomitą okazją do poszukiwania własnego języka malarskiego.
       Opiekunami uczniów klasy I były: Aleksandra Matulewicz i Karolina Hajec-Kalińska, natomiast klasa III pracowała pod okiem Zbigniewa Chrostka i Janusz Kozaka.
       Wystawa będzie czynna do końca września.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama