UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wystawa prac plastycznych w Galerii Nobilis

 
Elbląg, Wystawa prac plastycznych w Galerii Nobilis

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza we wtorek, 5 listopada, na wernisaż wystawy podsumowującej projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”.

Projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” realizowany był przez  Stowarzyszenie „Jantar” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

W ramach projektu odbywały się różnorodne działania, w tym warsztaty artystyczne i plener plastyczny, skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu Warmii i Mazur. Motywem przewodnim działań projektowych były wydarzenia historyczne oraz dziedzictwo duchowe mieszkańców Warmii i Mazur, zaś uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy Pogrodzia, Komorowa Żuławskiego, Tolkmicka, Kadyn, Markus, Suchacza i Łęcza. Idea tych przedsięwzięć polegała na umożliwieniu aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżeniu barier dostępu do kultury.

Jednym z elementów projektu był również Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”. - Celem konkursu było zainteresowanie historią regionu Warmii i Mazur, poszerzenie wiedzy o sztuce ludowej, a także kształcenie zdolności plastycznych, w szczególności pracy w drewnie - mówią organizatorzy projektu.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Dziedzictwo zamknięte w drewnie” odbędzie się podczas wernisażu wystawy we wtorek 5 listopada o godz. 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.

Dużą część prac eksponowanych na wystawie będą stanowiły obrazy malarskie, kafle w technice kalkomanii i prace ceramiczne wykonane podczas trzynastej edycji Pleneru Plastycznego „Kadyny – wioska sztuki”. Uczestnicy tego wydarzenia przez pięć dni w lipcu tego roku tworzyli prace plastyczne pod kierunkiem artystów: Małgorzaty Szram-Lipki oraz Roberta Lipki.

Na wystawie będzie można obejrzeć również prace wykonane podczas licznych warsztatów plastycznych realizowanych w ramach projektu.
        

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama