UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wystawa z niepublikowanymi zdjęciami Sprawy Elbląskiej

 
Elbląg, Wystawa z niepublikowanymi zdjęciami Sprawy Elbląskiej
fot. nadesłana

GE Power zaprasza na wernisaż wystawy „Sprawa Elbląska. Galeria zdjęć” z ponad stu fotografiami (w większości niepublikowane) do Ratusza Staromiejskiego 18 czerwca o godz. 18.

W lipcu tego roku minie 70 lat od tragicznych wydarzeń, które zapoczątkowały Sprawę Elbląską. Rozegrały się w Zakładach Mechanicznych im. gen. K. Świerczewskiego (Zamech). Dzisiejsze GE Power czując się spadkobiercą Zamechu chciałoby przypomnieć elblążanom ten ważny fragment historii Elbląga. Pożar hali produkcyjnej A20 oraz represje jakie w jej następstwie spadły na pracowników i elblążan były najcięższym doświadczeniem powojennego Elbląga.
       18 czerwca (wtorek) w godzinach od 18.00 do 20.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się prelekcja i wernisaż wystawy z ponad stu zdjęciami (w większości jeszcze niepublikowane), w tym fotografii: hali po pożarze, strażaków, osób skazanych, obrazujących życie reemigrantów z Francji oraz dokumentów dotyczących m.in. śmierci dwóch osób, które w więzieniu straciły życie.
       Autorką wystawy jest Grażyna Wosińska, autorka „Pożaru i szpiegów”, jedynej publikacji popularno-naukowej o Sprawie Elbląskiej, a koordynatorem - Daniel Lewandowski z Biura Konstrukcyjnego Turbin parowych GE Power, opracowanie graficzne – Andrzej Zieliński.
       Wystawę będzie można także zobaczyć podczas zwiedzania hali produkcyjnej A20, która była areną wspomnianych wydarzeń sprzed 70 lat, w dniu 23 czerwca (niedziela) w godzinach od 10.00 do 14.00, w ramach „Drzwi otwartych Zakładu Produkcji Turbin”.
       Inauguracja obchodów odbyła się 30 maja. Oto refleksja Tomasza Stężały, pisarza, autora książek historycznych.
       - Bardzo ciekawe spotkanie poświęcone 70. rocznicy Sprawy Elbląskiej w Ratuszu Staromiejskim. Szkoda, że nie widać było nauczycieli historii oraz młodych ludzi - napisał Tomasz Stężała na Facebooku.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama