UWAGA!

XXVI Salon Elbląski

2011-07-03
Aktualizowany 2011-07-07 13:35
Elbląg, XXVI Salon Elbląski

Centrum Sztuki Galeria EL serdecznie zaprasza na wernisaż 26. Salonu Elbląskiego, który odbędzie się 7 lipca (czwartek) o godzinie 18. Salon Elbląski jest odbywającą się co dwa lata wystawą, prezentującą dorobek artystów środowiska elbląskiego.

W tym roku na wystawie zobaczymy prace ok. 40 twórców – zarówno tych, których prace pojawiają się na Salonie od lat i którzy bardzo dobrze znani są elbląskiej publiczności (m.in. Janusz Hankowski, Jerzy Domino, Halina Różewicz-Książkiewicz, Waldemar Cichoń czy Zbigniew Szmurło), jak również debiutujących we wnętrzu Galerii EL – Adriany Ronżewskiej-Kotyńskiej, Aleksandry Knedler, Kamila Rychcika, Konrada Kosacza czy Mariusza Owczarka.
       Tegoroczna edycja Salonu Elbląskiego ma charakter wyjątkowy z dwóch względów. Przede wszystkim – zgromadzone prace zaaranżowane zostały we wszystkich pomieszczeniach Galerii EL, w tym oddanych do użytku po remoncie krużganku i dawnej zakrystii. Ponadto, w ramach tegorocznej edycji, zaplanowane zostały trzy większe ekspozycje prezentujące prace: zmarłego w ubiegłym roku znakomitego artysty i pedagoga Mirosława Czarnego, a także obchodzącego 80. urodziny elbląskiego artysty, literata i krytyka teatralnego, a od niedawna Honorowego Obywatela Elbląga Ryszarda Tomczyka oraz świętującego 40-lecie swojej pracy artystycznej Marka Wawryna.
       Salon Elbląski będzie można oglądać w Galerii EL do 31 sierpnia.
       O tej najważniejszej w subregionie wystawie pisze Dyrektor Galerii EL Jarosław Denisiuk:
       – Salon Elbląski pozostawał przez 40 lat funkcjonowania miejscem nie tylko integracji środowiska plastycznego, pokazania własnej twórczości w kontekście kolegów i koleżanek, ale też może przede wszystkim - polem ujawnienia własnego dorobku. Wśród najważniejszych zapisów regulaminowych Salonu jest ten, odnoszący się do dopuszczenia jedynie prac powstałych w ostatnich dwóch latach. Salon Elbląski wymusza zatem rytm pracy i rytm pokazywania dorobku ostatnich dwóch lat. (…) Zestawieniu podlegają w jednym czasie i w jednym miejscu prace rejestrujące całe bogactwo i różnorodność postaw twórczych artystów środowiskowych. Wielogłos i pluralizm były i są cechami, które zawsze charakteryzowały tę najważniejszą w subregionie wystawę. (…) Dzieła reprezentujące różne postawy artystyczne są w obrębie Salonu wystawiane obok siebie, funkcjonują i twórczo koegzystują ze sobą.
      
Marta Karaś, CS Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama