UWAGA!

Zachęta do sztuki

Województwo warmińsko-mazurskie będzie miało własną kolekcję sztuki współczesnej. Stworzy ją Warmińsko - Mazurskie Towarzystwo Zachęty Sztuk.

Towarzystwo powstaje jako odpowiedź na ministerialny program „Znaki czasu”. Zakłada on tworzenie regionalnych zbiorów dzieł współczesnych artystów. Każde z województw, w których powstaną takie towarzystwa, otrzymuje od ministra kultury 150 tysięcy złotych, drugie tyle musi jednak zebrać samodzielnie. Dodatkowo, jako zaczątek kolekcji, minister przekazuje kilka wybitnych dzieł.
     Jak informuje Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Warmińsko – Mazurskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych otrzyma od Zarządu województwa 50 tysięcy złotych. Prezesem organizacji została Grażyna Prusińska z Muzeum Warmii i Mazur. Towarzystwo będzie też, przynajmniej na razie, mogło korzystać z muzealnych powierzchni wystawowych, magazynów i opieki konserwatorskiej.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Elblag się znowu spóźnił - choć wstepne prace nad powołaniem Towarzystwa w Elblągu były czynione. Brak wyraźnego poparcia ze strony prezydenta, brak nawet wyraźnych checi elblażan, by taka inicjatywe wszczać. Do tego zasłona dymna z Urzedu Marszałkowskiego w Olsztynie - "nie warto tego zaczynać - bo na jesień wybory i minister sie zmieni, który odkreci Znaki Czasu"...Szkoda:( Podwójna szkoda, że wedle mojej wiedzy nie ma przedstawicieli naszego miasta w tym gronie. Ale do zupy niech sobie teraz naplują decydenci, bo szansa na stworzenie w Elblągu "produktu kulturalnego" przemkneła nam pod nosem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arbeiter Beobachter(2005-07-07)
 • Zwrot "regionalne zbiory" uzyty w tekście sugeruje, ze ma powstać kolekcja w skład której wejda znowu prace Hankowskiego, Cichonia czy moze, o zgrozo, tej pani od skrzata, który stanie niebawem pod nasza Bramą Targową. Nic bardziej mylnego! - w zamyśle ministerstwa - i tu odwołuje się do www.mk.gov.pl - mają to być kolekcje "światowe" - a powstające w regionach - wzorem są rzecz jasna rozwiązania francuskie. Rennes i Dijon - wszak prowincjonalne miasta wzgledem Marsylii czy Paryża mają już całkiem znośne kolekcje:)
 • Do Arbeitera: z tego co wiem inicjatywa była z miasta elbląga i to juz jakies pół roku tem, ale w Olszynie sie wypieli i powiedzieli, że kasy nie dadzą na to (pewnei dlatego że inicjatywa z Elbląga a nie z olsztyna)
 • Zgadza się. Jednakże nie chodzi tu o pieniądze, a o powołanie stowarzyszenia - czyli organizmu prawnego. Takie nie powstało w Elblągu, a w Olsztynie. Teraz mozna juz mówic o pieniądzach.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arbeiter Beobachter(2005-07-07)
Reklama