UWAGA!

Zaczynamy nowy sezon taneczny

 
Elbląg, Zaczynamy nowy sezon taneczny

Wszystkich miłośników tańca, małych i dużych zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące naborów na kursy tańca. Różnorodna oferta „Promyka” jest gwarancją, że każdy znajdzie coś dla siebie.

– W tym roku z kursami startujemy w drugiej połowie września – mówi Joanna Karpiuk z CT „Promyk”. – Dla zainteresowanych przygotowaliśmy dwie niespodzianki. Po pierwsze wprowadzamy dwie nowe formy tańca: taniec współczesny dla młodzieży i tango argentino dla dorosłych ponadto zapraszamy na zajęcia we wrześniu za darmo. Dzięki temu każdy będzie mógł sprawdzić czy wybrana forma mu odpowiada.
       Dla najmłodszych, czyli dzieci już od 2,5 roku życia propozycja to zajęcia z rytmiki, podczas których nauczą się podstawowych kroków: polki, samby, cha-chy, disco. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy przez uroczą panią Małgosię.
      
       Dzieci i młodzież mogą uczyć się tańca towarzyskiego, nowoczesnego i współczesnego. Taniec nowoczesny to połączenie różnych stylów: jazzu, funky, modern, hip-hopu z elementami techniki klasycznej i tańcami latynoskimi. Podczas zajęć dzieci będą uczyć się kroków, budowania choreografii, oraz pracować nad kondycją i rozwijać wyobraźnie. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 5 -11 lat.
      
       Na zajęciach z tańca towarzyskiego młodzi ludzie nauczą się nie tylko kroków walca angielskiego, wiedeńskiego czy rumby, ale także zasad savoir vivre i wdzięku na parkiecie.
      
       Nowością w tym sezonie jest propozycja dla młodzieży – taniec współczesny. Uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami tanecznymi takimi jak: modern dance, taniec nowoczesny, taniec jazzowy, taniec klasyczny. Podczas zajęć będą przygotowywane układy choreograficzne, wymagające skupienia, a także rozwijające pamięć motoryczną.
      
       Zachęcamy także do wstąpienia w szeregi Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Elbląg”, którego kontynuacją jest Zespół „Ziemia Elbląska”.
      
       – Piękno tańców ludowych kryje się w ich różnorodności i kolorycie. Każdy taniec skupia w sobie inną emocję, na przykład oberek - energię, polonez - dumę i majestat – mówi Żaneta Podobińska, instruktor obu zespołów. – Nasze zajęcia są żywiołowe i ciekawe. Mamy przepiękne, kolorowe stroje, które chętnie prezentujemy podczas licznych występów na imprezach w mieście.
      
       Dla dorosłych „Promyk” również przygotował bogatą ofertę. Można zdecydować się na kurs tańca dla par i miło spędzić czas wspólnie z bliską osobą. Do wyboru jest taniec towarzyski, tango argentino lub gorąca salsa. Panie zapraszamy na zajęcia lady latino, flamenco, taniec brzucha lub salsa solo. A wszystkich, którzy lubią wysiłek, taneczną gimnastykę i chcą przy okazji zgubić zbędne kilogramy na szaloną zumbę i aerodance.
      
       Spotkania organizacyjne:
       19 września (środa), godz. 18 - Centrum Tańca „Promyk”, ul. Browarna 80:
       taniec ludowy dla dzieci i młodzieży - nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Elbląg” i „Ziemia Elbląska”
       20 września (czwartek), sala sportowa CSE „Światowid”, pl. Jagiellończyka 1
       godz.17 - rytmika, taniec nowoczesny, taniec współczesny
       godz. 17.30 - taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży
       godz. 18 - taniec towarzyski i inne formy taneczne dla dorosłych: zumba, aerodance, salsa, lady latino, taniec brzucha.
       Nowością w tym sezonie jest Tango Argentino.
      
       Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 55 611-01-30/40, 609 977 220, mailowo: promyk@swiatowid.elblag.pl, na stronach internetowych www.promyk.elblag.pl, www.jantar.elblag.pl oraz osobiście w Centrum Tańca „Promyk” przy ul. Browarnej 80.
      
Zyta Wrzos, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama