UWAGA!

Zagraj na starówce

 Zdjęcie wykonane podczas warsztatów w ramach projektu "Spacer w przeszłość",
Zdjęcie wykonane podczas warsztatów w ramach projektu "Spacer w przeszłość", fot. Aleksandra Ulenberg

W co? W miejską grę! Tylko do 14 września Centrum Spotkań Europejskich czeka na zgłoszenia chętnych. Wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 6 osób), by wziąć udział w dobrej zabawie i zgarnąć nagrody.

Zagrać może każdy. 19 września odbędzie się gra miejska dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dzień później w zabawie wezmą udział elblążanie (w każdym wieku) i turyści.
       Na Starym Mieście powstanie 10 stacji. Na każdej z nich uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością wiedzy o Elblągu, spostrzegawczością, szybkim oraz logicznym myśleniem.
       - Aby wziąć udział w miejskiej grze wcale nie trzeba być historykiem – zapewnia Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu „Spacer w przeszłość”, w ramach którego odbędzie się miejska gra. – Na stacjach będą czekały osoby z zadaniami dla drużyn. Będą to m.in. eKulturalni, którzy włączyli się do zabawy.
       Każda drużyna będzie uwzględniona w rankingu, na podstawie którego przyznane zostaną nagrody. Nagrodami w konkursie są: karty upominkowe i gry „Elbląg memory”. Podsumowaniem gry miejskiej będzie spotkanie na placu przy katedrze, obok wystawy „Spacer w przeszłość”, i wspólne stworzenie dużego obrazu prezentującego historię Elbląga i okolic.
       Zainteresowani muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl.
       Gra miejska odbędzie się 19 i 20 września i trwać będzie od godz. 9 do 13. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55 611 20 50 oraz w regulaminie dostępnym na stronie.
Gra miejska organizowana jest w ramach projektu „Spacer w przeszłość” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)