UWAGA!

Zagraj w miejską grę

Zagraj w miejską grę
fot. nadesłana

Stare Miasto zmieniło się w prawdziwy plac zadań. 16 drużyn złożonych z uczniów elbląskich szkół sprawdziło swoja wiedzę o Elblągu. W sobotę, 20 września, w zabawie może wziąć udział każdy chętny.

- Drużyny będą musiały odwiedzić 10 stacji, gdzie będą czekały na nich zadania – mówi Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu „Spacer w przeszłość”. – Nie trzeba zabierać ze sobą żadnych ściągawek, wystarczy podstawowa wiedza o mieście, trochę sprytu i odwagi.
       Aby zgłosić się do zabawy wystarczy przyjść na starówkę w trakcie trwania imprezy. Organizatorzy z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" - oraz eKulturalni, którzy włączyli się do zabawy - będą czekali na chętnych na placu przy elbląskiej katedrze, obok wystawy „Spacer w przeszłość”.
       Podsumowaniem gry miejskiej będzie spotkanie w samo południe na placu przy katedrze (obok wystawy „Spacer w przeszłość”) i wspólne stworzenie dużego obrazu prezentującego historię Elbląga i okolic.
       - Dodatkowo Jolanta Bulak, przewodnik PTTK opowie o historycznych ciekawostkach dotyczących miejsc znajdujących się na wystawie „Spacer w przeszłość” – dodaje Marta Derlukiewicz.
       Gra miejska rozpocznie się o godz. 9. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 55 611 20 50 oraz w regulaminie gry miejskiej.
       Na najlepszych uczestników gry miejskiej czekają nagrody.
      
       Gra miejska organizowana jest w ramach projektu „Spacer w przeszłość” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...