UWAGA!

Zakończenie lata i powitanie jesieni z EOK

 Elbląg, Zakończenie lata i powitanie jesieni z EOK
(fot. Kuba Majerczyk)

Mieszkańcy Elbląga i okolic, którzy mają jeszcze choć kilka dni urlopu, na pewno ochoczo je wykorzystują. Moment powrotu do pracy i szkoły zbliża się jednak nieuchronnie – a w bezbolesnym przejściu z wakacyjnej sielanki w pracowitą jesień na pewno pomogą koncerty elbląskich kameralistów.

Układając plany na jesień, nie zapominajmy o chwili relaksu w trakcie spotkań z muzyką klasyczną, jazzową czy nawet rozrywkową – ważne, żeby w ciekawej aranżacji! Wrzesień to czas, kiedy instytucje muzyczne rozpoczynają sezon artystyczny, będzie więc w czym wybierać. EOK przygotowała dla publiczności specjalne propozycje na nadchodzące tygodnie. Tuż przed zakończeniem wakacji odbędzie się koncert-rarytas dla fanów melodii z „Wojny domowej”, „Czterech pancernych i psa” czy „Lalki”. „Seriale, seriale” to wydarzenie, w trakcie którego słuchacze przypomną sobie melodie z polskich seriali. Znane motywy zabrzmią w wyjątkowych, zaskakująco świeżych i pełnym energii aranżacjach. Wykonają je muzycy EOK oraz Mariusz Bogdanowicz – kontrabasista i Piotr Biskupski – perkusista, artyści związani ze środowiskiem jazzowym. Do składu dołączy także Krzysztof Herdzin w podwójnej roli pianisty i dyrygenta. Zaraz po koncercie ten niezwykle aktywny artysta i kompozytor rozpoczyna sesję nagraniową z naszą Orkiestrą. Efektem współpracy będzie kolejny album w dyskografii Elbląskich Kameralistów.
       Tych, którzy robią sobie wakacyjną przerwę od kultury, zapraszamy na Inaugurację sezonu artystycznego 2017/2018. Koncert odbędzie się 24 września o 19 w Sali Koncertowej. Żal za minionym latem na pewno ukoją kompozycje klasyków. W programie znajdą się m.in. pogodna, żwawa i elegancka uwertura do „Wesela Figara” Mozarta i jego efektowny, rozmigotany Koncert skrzypcowy D-dur KV 218. Znajdzie się i coś dla kinomanów – VII Symfonia A-dur op. 92 Beethovena, której II część została wykorzystana w pamiętnej, wzruszającej scenie przemówienia wojennego w filmie „Jak zostać królem”. Zastrzyk energii na jesień otrzymamy od solistki, utalentowanej skrzypaczki Pauli Preuss, oraz młodych dyrygentów-dyplomantów Akademii Muzycznej w gdańsku, którzy poprowadzą koncert: Macieja Osieckiego i Jacka Brzoznowskiego.
       Więcej na www.eok.elblag.eu.
      
       26 sierpnia (sobota), godz. 19 „Seriale, seriale”, Sala Koncertowa ZPSM w Elblągu
       24 września (niedziela), godz. 18 Inauguracja Sezonu Artystycznego 2017/2018, Sala Koncertowa ZPSM w Elblągu
      
       Bilety na oba koncerty jeszcze w sprzedaży. Uwaga! Honorujemy Kartę Dużej Rodziny.
       Bilety do kupienia w kasie EOK w Ratuszu Staromiejskim (Stary Rynek 25). Rezerwacje pod nrem 55 237 4749, smsowo na 513 095 840 lub na www.eok.elblag.eu/pl/rezerwacja.
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. ; Sp. J., Toyota Knedler
      
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.p

      
EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama