UWAGA!

Zatańczą uczniowie

21 czerwca w centrum kultury Światowid odbędzie się IX Gimnazjada Taneczna. Uczniowie pierwszych klas szkół gimnazjalnych zaprezentują tańce, jakich nauczyli się podczas rocznego programu zajęć.

Gimnazjada Taneczna jest podsumowaniem rocznego programu "Uczyć się aby być" prowadzonego we współpracy z Urzędem Miejskim.
     - Przez rok szkolny 2004/2005 uczniowie uczestniczyli w zajęciach z tańców towarzyskich (walc angielski, walc wiedeński, samba, cha-cha) - wyjaśnia Justyna Kozłowska z centrum kultury Światowid. - Przygotowywali także krótkie choreografie w tańcu nowoczesnym. Zajęcia odbywały się w ramach jednej godziny wychowania fizycznego w tygodniu i prowadzone były przez tancerzy posiadających uprawnienia instruktorskie.
     IX Gimnazjada Taneczna odbędzie się 21 czerwca w godz. od 11.00 do 13.00 w sali sportowej centrum kultury Światowid. nagrodzone zostaną najlepsze pary i zespoły taneczne.
     W tym samym dniu o godz. 17.30 również w Światowidzie odbędzie się Turniej Tańca Sportowego "Już tańczę". Impreza zamyka pierwszą część projektu pn. "Taniec - sportem wszystkich elbląskich dzieci".
     - Instruktorzy Stowarzyszenia "Jantar" prowadzili zajęcia z tańca sportowego oraz tańca nowoczesnego i ludowego w czwartych klasach szkół podstawowych - mówi Justyna Kozłowska. - Teraz zaprezentują zdobyte umiejętności. Zatańczą, m.in. poloneza, polkę, walca angielskiego. Podczas turnieju będzie również można obejrzeć pokazy profesjonalnych tancerzy i zespołów tanecznych.
     Bilety na imprezy taneczne w cenie 5 zł będzie można kupić 21 czerwca w holu głównym centrum kultury Światowid.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama