UWAGA!

Zlot Miłośników Aniołów

Jadło anielskie, zabawy diabelskie, niebiańska gościna, piekielne warsztaty i zabawa w Raju - to wszystko podczas IV Międzynarodowego Zlotu Miłośników Aniołów, który odbędzie się w sobotę 24 maja w Aniołowie.

- Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo oraz Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają serdecznie do wspólnej zabawy. Dla naszych gości przygotowaliśmy między innymi warsztaty kulinarne, ceramiczne, plastyczne, kuglarskie, gry i zabawy, w których będzie można uczestniczyć już od godz. 11 - mówi koordynator projektu Anna Łebek. - O godz. 14 oficjalnie „otworzymy Niebo”, a chwilę później rozpoczniemy anielski program artystyczny. W czasie trwania Zlotu zaprezentujemy tradycyjną lokalną kuchnię i regionalne wyroby rękodzielnicze. Pokażemy, co udało nam się zrobić przez sześć miesięcy wspólnej pracy.
     Impreza jest podsumowaniem projektu „Anielskie smaki - diabelskie atrakcje”, którego realizacja rozpoczęła się w grudniu 2007 roku. W ramach działań projektowych mieszkańcy Aniołowa uczestniczyli w licznych kursach rozwijających ich zainteresowania i umiejętności, odbyli wizytę we wsiach tematycznych pod Koszalinem, wspólnie pracowali nad tworzeniem Zakątka Aniołów. Działania te przyczyniły się do aktywizacji środowiska lokalnego oraz do utworzenia dwóch młodzieżowych formacji - teatru ognia „Angels in the fire” i grupy taneczno-teatralnej Aniwood. W ramach projektu powstała pierwsza oficjalna strona internetowa Aniołowa jako wsi tematycznej - www.naszeaniolowo.pl , na której dostępne są dodatkowe informacje o podelbląskiej Wiosce Aniołów.
     
     Program Zlotu:
     godz. 11-14 - Anielskie Warsztaty. Spróbuj swoich sił jako twórca ceramicznych aniołków, mistrz pieczenia wiejskiego chleba, specjalista od kręcenia ogniem, arcymistrz koronki czy artysta-malarz.
     godz. 14 - Uroczyste otwarcie Zlotu. Najazd Piekła na Aniołowo, rozstrzygnięcie Anielskich konkursów.
     godz. 15-21.30 - Sielsko Anielsko Artystycznie. Anielskie sztuki w diabelskim wykonaniu - występy grup teatralnych, zespołów muzycznych, pokaz akrobatycznych sztuk walki i wiele innych atrakcji.
     godz. 21.30-22.30 - Diabelskie atrakcje o zmierzchu. Plenerowy spektakl taneczno-teatralny formacji Aniwood oraz występ teatru ognia „Angels In the fire”. Zabawa z diabłami i aniołami przy wspólnym ognisku.
     A w międzyczasie…
     Zapraszamy na degustację smaków wiejskich, prezentacje wyrobów rękodzielniczych lokalnych twórców oraz przejażdżki bryczką Szlakiem Pocztyliona.
     W czasie trwania Zlotu będzie można wziąć udział w potyczkach między Diabłami i Aniołami, anielskiej loterii fantowej, pospacerować Szlakiem Aniołów i Urokliwych Zakątków, odpocząć w Zakątku Aniołów a także obejrzeć prace konkursowe w Galerii Na Płocie. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy do udziału w Festiwalu Figur Aniołów - konkursie na najlepsze anielskie przebranie w czasie Zlotu. Będziemy witać po anielsku i bawić po diabelsku.
     
     Impreza organizowana jest w ramach projektu „Anielskie smaki - diabelskie atrakcje” finansowanego przez Fundację Fundusz Współpracy przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.
     
     Marta Hajkowicz rozmawia z prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo Haliną Cieślą i Zbigniewem Cieślą - sołtysem Aniołowa:
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama