UWAGA!

Zróbcie lalki, potem teatr

Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej zaprasza wszystkich chętnych do udziału w interesujących warsztatach plastycznych opartych na historii Elbląga pt. „Papierowy Lala-land”. W pierwszym bloku zajęć wykonywane będą papierowe lalki bohaterów elbląskich legend, w które uczestnicy bloku drugiego tchną ducha, przygotowując przedstawienie teatru lalkowego.

- Podczas wakacji proponujemy uzdolnionym plastycznie elblążanom „poruszenie” postaci z elbląskich legend i przygotowanie przedstawienia lalkowego na kanwie jednej z nich - mówi Arkadiusz Kowalczyk z Biblioteki Elbląskiej. - Zachęcamy wszystkich zainteresowanych teatrem, ale również sztukami plastycznymi, ponieważ teatr lalkowy to nie tylko gra aktorów i animacja, ale także tworzenie lalek.
     W Pracowni Artystycznej Biblioteki można będzie takie lalki samodzielnie przygotować, a następnie je ożywić. Postaci będą wykonywane w technice papier mache - jednej z tradycyjnych technik wytwarzania lalek teatralnych. Następnie pod okiem instruktorów teatralnych przygotowane będą stroje z epoki, w której osadzona będzie opowieść.
     Warsztaty teatralne służące przygotowaniu spektaklu poprowadzi instruktor teatralny, który zajmie się zbudowaniem razem z uczestnikami portretów psychologicznych każdej z postaci, scenami dialogowymi i całym warsztatem pracy z tego typu „animowanym aktorem”.
     - Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Biblioteki Elbląskiej ( www.bibliotekaelblaska.pl ) i przesłania pocztą elektroniczną na adres ewa.p@bibliotekaelblaska.pl - dodaje Arkadiusz Kowalczyk. - Udział w zajęciach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wszelkie niezbędne materiały plastyczne. Jednak liczba miejsc jest ograniczona.
     Blok plastyczny odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 11 lipca. Zgłoszenia do warsztatów plastycznych przyjmowane są do 16 czerwca.
     Blok teatralny odbędzie się w dniach od 14 do 25 lipca. Zgłoszenia do warsztatów teatralnych przyjmowane są do 9 czerwca.
     
     Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Ramach Programu Operacyjnego Inicjatywy Lokalne.
     

 


     
     Mówi Ewa Prelewska z Biblioteki Elbląskiej:

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama