UWAGA!

Telewizja bez granic

Wśród telewizji kablowych na elbląskim rynku niewątpliwym monopolistą jest Telewizja Kablowa Vectra. Czy jednak jest najlepsza? Może warto wybrać Wizję TV albo Cyfrę+. Poniższe informacje powinny ułatwić Państwu właściwy wybór.

Telewizja kablowa VECTRA
     Podłączenie Vectry kosztuje 198 zł. Miesięczny abonament wynosi 31,90 zł.
     Vectra oferuje 20 kanałów w polskiej wersji językowej w tym jeden lokalny. W sumie dzięki Vecktrze można odbierać ponad 30 programów. Jednak wybierając Vectrę należy liczyć się z częstymi awariami i gorszą jakością dźwięku i obrazu.
     
     WIZJA TV
     Pełny zestaw do odbioru satelitarnej telewizji cyfrowej Wizja TV składa się z cyfrowego dekodera (tuner satelitarny Philips i antena satelitarna o średnicy 60 cm z konwerterem), za który trzeba zapłacć 199 zł, za aktywację dodatkowo 69 zł. Ceny te jednak nie obejmują kosztów instalacji.
     Sprzęt powierzony użytkownikowi wart jest 1500 zł.
     Wizja oferuje do wyboru cztery pakiety:
     WIZJA RODZINNA (pakiet podstawowy) - abonament 54 zł
     WIZJA SPORT (pakiet podstawowy + kanał sportowy Wizja Sport + Reality TV premium) - 75,99 zł
     WIZJA FILMY (pakiet podstawowy + HBO - kanał filmowy premium) - 75,99 zł
     SUPER WIZJA (pakiet podstawowy + kanał sportowy Wizja Sport + kanał filmowy HBO + Reality TV premium) - 85,00 zł
     Kanał Reality TV dostępny jest dla abonentów pakietu WIZJA RODZINNA i WIZJA FILMY za dodatkową opłatą - 2 zł miesięcznie
     Abonament obejmuje opłatę za używanie dekodera.
     
     Pakiet podstawowy zawiera:
     KANAŁY FILMOWE - Hallmark (filmy fabularne i miniseriale telewizyjne), Romantica (telenowele), TCM (klasyka filmowa), Wizja Le Cinema (kino europejskie)
     KANAŁY EDUKACYJNE I INFORMACYJNE - National Geographic (filmy przyrodnicze, krajoznawcze, etnograficzne, popularno-naukowe), Discovery Channel (filmy popularno-naukowe, programy o odkryciach, technice, przyrodzie), Travel Channel (podróże i turystyka), Reality TV (filmy dokumentalne o najbardziej dramatycznych i najdziwniejszych wydarzeniach) - kanał dostępny w pakiecie za dodatkową opłatą - 2 zł, Animal Planet (filmy o życiu zwierząt i ich naturalnym środowisku), Wizja Pogoda (prognozy pogody i inne informacje meteorologiczne), CNN International (wiadomości ze świata, aktualności kulturalne i sportowe)
     KANAŁY SPORTOWE - Eurosport (sportowe transmisje na żywo i relacje), Eurosportnews (całodobowy serwis informacji sportowych)
     KANAŁY MUZYCZNE - VH1 (muzyka - wywiady, teledyski, koncerty, weekendy tematyczne), Bet International (muzyka jazzowa, blues, reggae, hip hop, rap - wideoklipy, relacje z festiwali), MTV (muzyka także polska - wideoklipy, listy przebojów, informacje, programy rozrywkowe)
     KANAŁY DZIECIĘCE - Fox Kids (filmy animowane i fabularne dla dzieci), Cartoon Network (filmy animowane dla dzieci)
     KANAŁY ROZRYWKOWE - Wizja Jeden (kanał autorski: rozrywka, talk showy, filmy, seriale), E! Entertainment (rozrywka - świat show biznesu, relacje z imprez kulturalnych)
     POLSKIE KANAŁY TELEWIZYJNE - TV4, RTL 7, Polonia 1, Super 1, TVN, TV4
     
     CYFRA+
     Zamawiając Cyfrę+, antenę satelitarną otrzymują Państwo gratis. Jedyny koszt to aktywacja - 99 zł.
     CYFRA+, to trzy niezależne pakiety programów cyfrowych:
     
     - Pakiet SUPER PREMIUM,
     - Pakiet PREMIUM,
     - Pakiet TEMATYCZNY.
     
     Pakiet SUPER PREMIUM
     73,90 zł - płatne co miesiąc, 62,90 zł - płatne za rok z góry.
     
     W skład tego pakietu wchodzą:
     Canal+ w trezech wersjach Canal+, Canal+ Żółty, Canal+ Niebieski
     Kanały tem,atyczne: Planete, SaeSons, Ale Kino, Multi Music, Game One, Minimax, TMT, Eurosport, MCM (bez polskiej wersji językowej), CNBC (bez polskiej wersji językowej), BBC World (bez polskiej wersji językowej), TV 5 (bez polskiej wersji językowej), Viva polska, CNN(bez polskiej wersji językowej), Muzzik(bez polskiej wersji językowej), WL(bez polskiej wersji językowej), Discovery Channel, Moteurs, Marcopolo, Discovery Civilisation, Dscovery Sci-Trek, Discovery Travel & Adventure
     Polskie kanały cyfrowe
     TVP 1, TVP 2, TVN, TV Polonia, RTL 7, Polonia 1, Super 1,
     Formułą 1 na 7 kanałach +F1
     Serwisy interaktywne Cyfra+ Gry, Cyfra+ Pogoda,
     Pakiet zawiera ponad 150 kanałów telewizyjnych i 50 stacji radiowych.
     
     - Pakiet PREMIUM
     58,90 zł - płątne co miesiąc, 51,90 zł - płatne za rok z góry
     W skład pakietu wchodzą:
     Canal+ w trzech wersjach: Canal+, Canal+ Niebieski, Canal+Żółty
     Polskie kanały w wersji cyfrowej
     TVP 1, TVP 2, TVN, TV Polonia, RTL 7, Polonia 1, Super 1,
     Formułą 1 na 7 kanałach +F1
     Serwisy interaktywne Cyfra+ Gry, Cyfra+ Pogoda,
     Pakiet zawiera ponad 150 kanałów telewizyjnych i 50 stacji radiowych.
     
     - Pakiet TEMATYCZNY.
     43,90 zł - płatne co miesiąc, 39,90 zł - płatne za rok z góry
     Kanały tematyczne: Planete, SaeSons, Ale kino, Multi Music, Game One, Minimax, TMT, Eurosport, MCM(bez polskiej wersji językowej), CNBC(bez polskiej wersji językowej), BBC World(bez polskiej wersji językowej), TV 5(bez polskiej wersji językowej), Viva polska, CNN(bez polskiej wersji językowej), Muzzik(bez polskiej wersji językowej), WL(bez polskiej wersji językowej), Discovery Channel, Moteurs, Marcopolo, Discovery Civilisation, Dscovery Sci-Trek, Discovery Travel & Adventure
     Polskie kanały cyfrowe
     TVP 1, TVP 2, TVN, TV Polonia, RTL 7, Polonia 1, Super 1,
     Formułą 1 na 7 kanałach +F1
     Serwisy interaktywne Cyfra+ Gry, Cyfra+ Pogoda,
     Pakiet zawiera ponad 150 kanałów telewizyjnych i 50 stacji radiowych.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Media

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a moim zdaniem Cectra to największy oszust na rynku elbląskim. Po rozwiązniu umowy już ponad 1,5 roku nie oddają kaucji, którą wpłaciłem w 1994 roku za tzw. przyłączenie się do tej "wspaniałej sieci". Swoją drogą mógłby ktoś zainteresować się działalnością tej pseudo telewizji Miłego oglądania
 • Przyłączam się do poprzedniej wypowiedzi. Jakość obrazu jest na Vectrze fatalna! Dzwięk jeszcze jakoś da się wytrzymać, ale obraz... Zresztą nic w tym dziwnego, wystarczy zobaczyć jaki "burdel" mają w skrzynkach z kablami na klatkach schodowych. Po drugie też: skoro każdego nowego użytkownika podłączają szeregowo - to przy analogowym sygnale, wiadomo... sygnał będzie coraz słabszy i gorszej jakości. Co z tego, że potem, gdzieś tam postawią wzmacniacz... skoro on wzmocni nie tylko sygnał, ale też wszystkie jego "brudy", których wyeliminować się nie da.... Ludzie rezygnujcie z Vectry: to podobno najdroższa kablówka w Europie i.... najgorsza....
 • CZEMU NIE PODANO PROPOZYCJI POLSATU!!! MOZE TA OFERTA JEST NAJLEPSZA???
 • Od autora: przepraszam za pominięcie Polsatu. Niedługo to nadrobię
 • Dorzucę pięć groszy, dołączajac sie do wypowiedzi poprzedników. Czy ktos w tej pseudo TV kablowej wogóle zastanawia się nad tym, czy bierze pod uwagę, że odbiorcy maja wiele uwag, są przecież monopolistą. Ciagłe zmiany w ustawieniach kanałów juz nie robią wrażenia na odbiorcach, starsi ludzie nie zawsze potrafia sami uporzadkowac kanały, a niejednokrotnie wzywaja "fachowców" do ustawienia programów Myśle, że niedługo BYLI odbiorcy zbiorą sie w zespół i założą sprawę za zaległe niewypłacone kaucje, odsetek troszke urosło. Może to zakończy rozkwit TV kablowej w Ebowie. Jeśli chodzi o jakość: dajcie sobie spokój, rynek jest zdominowany przez telewizory nowej generacji a sygnał jest odpowiedzni do RTV sprzedawanych za TEATREM od naszych wschodnich przyjaciół. Niedługo dojdzie do tego że pracownikom potrzebna będzie ochrona ! Współczuje paniom przyjmującym uwagi na temat Vektry. Długo było by jeszcze mówic na temat, ale ... Może ktoś sie znajdzie i stworzy konkurencje, wiem to trudne. Dojda następne skrzynki na klatkach schodowych, niedługo nie bedzie na nich miejsca!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Net< lekko wkurzony na Vektre>(2001-02-15)
 • Nie mogę nic powiedzieć na temat WIzji TV, natomiast, jeśli chodzi o Vectrę dołączam się do wzzystkich negatywnych wypowiedzi. Zrezygnowałam z Vrctry i od 1,5 roku mam Cyfrę+. Uwuerzcie mi, że tak fatalnej firmy jeszcze nie spotkałam. Tam jest burdel większy , niż w Vectrze. Wszyscy moi znajomi , którzy mają umowę z Cyfrą mają straszne problmy. To są kolejni oszuści, tylko że na większą skalę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bardzo wkurzony abonent(2001-02-15)
 • Nie będę bronił Vectry, bo jaka jest, każdy widzi (ten kto ma), ale w sumie NIE MA lepszej alternatywy. Otóż mam do czynienia z wszystkimi polskimi platformami cyfrowymi. I co? Zacznijmy od POLSATU. Jego zawartość (oprócz FTA) jest żenująca. Czym są kanały tematyczne POLSATU (......tu wstaw co chcesz......). CYFRA? Droga i nie posiada nic, oprócz DISCOVERY. Nawet cANAL+ puszcza beznadziejne filmy. Jedynym plusem (chyba tym z nazwy) jest najlepsza.... jednak jakość techniczna spośród wszystkich polskich platform. A co z Wizją? Z nią mam najdłużej do czynienie, ale dobrze, że mi się już kończy umowa, będę mógł ją rozwiązać. I po jaką cholerę kupowałem TV za prawie 10.000 zł? Po to aby kląć na jakość techniczą polskich platform tzw. cyfrowych. Gwarantuję wam, że przy nich VECTRA naprawdę jest niewiele,ale to bardzo niewiele gorsza. A przy stosunku jakości technicznej do ceny i tak wychodzi najtaniej.
 • Vectra? Faktycznie telewizja na miare XXI wieku. Wiadomości Elbląskie- VHS, spikerki polonistki i jeszcze ta oprawa graficzna, czyżby amiga nie wyrabiała czy grafik więcej nie umie? Wiadomości Sportowe- tu mała poprawa. Zamiast sepleniącego młodzika, starszy pan, który ma dobrą dykcję ale prowadzi je wedle schematu. Zawsze te same prywitanie (tylko wstawia odpowiedni dzień tygodnia) i pożegnanie. Operatorzy kamer albo: mają Parkinsona, są na ciągłym rauszu lub statyw maja zepsuty. O reszcie szkoda gadać....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Skazany na VECTRE(2001-02-15)
 • Wszystko ok ale znowu dziennikarskie niedoinformowanie...wszak drodzu dziennikarze zapomnieliscie o trzecie platformie cyfrowej a mianowicie Polsacie cyfrowym. To takze atrakcyjna oferta dla telewidzow.
 • Nie cierpię Vectry, jako kablówki, ciągle mam z nimi problemy. od 4 miesięcy mam beznadziejny odbiór. Co parę dni przychodzą servisanci i za każdym razem mówią co innego. A mnie już szlag trafia. Szkoda słów. Ale nie o tym chciałem. Ludzie narzekają na wartość merytoryczną Telewizji Elbląskiej. I mają rację, ale niedawno pojawiło się światełko w tunelu. Zobaczyłem reklamę nowego programu i postanowiłem go obejrzeć. Zostałem mile zaskoczony. Ten program mimo kiepskiej jakości realizatorskiej, to perełka w tej telewizji. A wiem coś o telewizji, bo przez parę lat pracowałem w TVP S.A. i znam się na tym. Odkąd wyjechałem z Warszawki (bo żona jest z Elbląga) nic mnie tak mile nie zaskoczyło. Jeszcze tylko żeby zdjęli tego faceta od sportu......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prezes(2001-02-23)
Reklama