UWAGA!

Szarych Szeregów będzie jak nowa

 Elbląg, Szarych Szeregów będzie jak nowa

Rusza odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów. Wczoraj (5 czerwca) został przekazany wykonawcom teren budowy. Prace powinny potrwać dwa miesiące.

Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu obywatelskiego oraz środków Departamentu Zarządu Dróg w ramach zadania „Odnowa nawierzchni dróg w Elblągu”. Na to przedsięwzięcie prezydent złożył również wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zakres inwestycji obejmuje: wymianę i wzmocnienie nawierzchni bitumicznej jezdni oraz remont chodników na odcinku od ul. J. Wybickiego do ul. Gen. Andersa. Termin realizacji: 60 dni od przekazania terenu budowy. Koszt robót  to 1 025 000 zł. W pierwszej kolejności realizowane będą roboty brukarskie związane z regulacją krawężników i wymianą nawierzchni betonowej chodników na kostkę betonową oraz prace przygotowawcze pod wymianę nawierzchni jezdni. Prace związane z wymianą nawierzchni jezdni planowane są na lipiec. Każdorazowo o utrudnieniach w ruchu i zmianach organizacji ruchu Departament Zarząd Dróg będzie informował z kilkudniowym wyprzedzeniem.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A za chwilę Odrodzenia będzie do remontu, rozjeżdżona przez TIRy z browaru..
 • Kiedy połączenie Modrzewiny z Krasnym Lasem ten odcinek takiej drogi już dawno powinien połączyć i zkomunikowac tę dzielnice miasta.
 • Na nie głosują tylko kierowcy, którzy zamiast jeździć przez Kwiatkowskiego jeżdżą właśnie Odrodzenia.
 • Transporty z piwem nie jeżdżą ulicą Kwiatkowskiego, ponieważ tam już od dawna studzienki są pozapadane i butelki się tłuką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  07zgłośsię(2019-06-06)
 • Budżet Obywatelski 2019: "Wykonanie nawierzchni ulicy Garnizonowej". Polega to na przełożeniu/wyrównaniu betonowych płyt oraz dołożeniu kilkunastu do końca ulicy. To wszystko za 200 tys. zł - to jakaś kpina z mieszkańców i podatników. Panie Wróblewski, czy następne 30 lat mamy mieszkań na budowie, bez asfaltowej ulicy, chodnika i oświetlenia?
 • to jest jakiś skandal - remontują peryferyjną ulicę a e centrum np Barona, Okrzei, Daszyńskiego i Rechniewskiego wyglądają jak czołgowisko - od lat 60 XX w. tam nic nigdy nie zrobiono. .. pytam się kiedy te ulice doczekają się remontu - tam też mieszkają ludzie płacący podatki. .. mam nadzieję, że w tym roku ludzie się skrzykną i razem zadziałają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  też-płacą-podatki(2019-06-06)
 • I dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  pampi-ZAWADA(2019-06-06)
 • fajnie by było od razu postawić znak zakaz parkowania na chodniku
 • Zakaz parkowania? Gdzie mają parkować mieszkańcy tych ulic, nie mówiąc już o gościach. Może czas pomyśleć o jakiś parkingach na tej dzielnicy, bo kpina jest to, że ludzie muszą parkować na chodniku narażając się na mandaty, ponieważ jedyne wolę miejsce w tych okolicach to ulica.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  2
  Mieszkaniec Zawady (2019-06-09)
Reklama