UWAGA!

Wigilijna atmosfera na Zawadzie

 
Elbląg, Wigilijna atmosfera na Zawadzie
(fot. Anna Dembińska)

Już po raz piąty na Zawadzie odbyła się osiedlowa wigilia. Na mieszkańców czekał dzisiaj m.in. Mikołaj, słodycze, gorący czerwony barszcz, krokiety i świąteczne ciasto. A przede wszystkim serdeczna atmosfera, która miała służyć integracji. Zobacz więcej zdjęć

- To moja kolejna osiedlowa wigilia. Bardzo potrzebne są takie spotkania, ludzie mogą się zintegrować – powiedziała nam jedna z uczestniczek, która przyszła na wigilię z wnuczkiem.
       - Jest bardzo fajnie, jestem tu pierwszy raz – mówiła jedna z mam. - Podoba Ci się Mikołaj? - pytała swoją kilkuletnią córkę.
       Mikołajów było zresztą aż dwóch. Z każdym najmłodsi mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie i otrzymać słodką niespodziankę. Na mieszkańców czekały wigilijne dania: krokiety, czerwony barszcz, świąteczny makowiec. Kolędy śpiewali uczniowie SP nr 9 i 18.

  Elbląg, Wigilijna atmosfera na Zawadzie
(fot. Anna Dembińska)


       - Wigilię organizujemy na Zawadzie po raz piąty. Zaangażowani w organizację są mieszkańcy, szkoły podstawowe nr 9 i 18, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Fantazja”, Stowarzyszenie Seniorów działające przy „Zakrzewie” - mówi Wiesław Wiewiórka, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zawada, głównego organizatora tegorocznej osiedlowej wigilii.
       - Powoli się to staje u nas tradycją i na pewno będziemy się starali ją kontynuować. W tym roku spółdzielnia jest tylko współorganizatorem, głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zawada, które pozyskało środki na ten cel z budżetu obywatelskiego – dodaje Mirosława Meirowska, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No i fajnie Wesołych Świąt!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  Mikołajj(2018-12-21)
 • Powinien powstać artykuł ostrzegawczy co do świąt. To idealna okazja dla zlodzieji gdy wszyscy latają zabiegani.Raz byłem świadkiem jak chodziło dwóch kolesi po klatkach i sprawdzali drzwi czy czasem nie są otwarte aby coś szybko zawinąć
 • Dzisiaj Lechia gra! nie move jechac Bo pracuje Garbusiarz cyklista
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  Zbyszek 1(2018-12-22)
 • Wypada podziękować wszystkim organizatorom. Chociaż mieszkam nieopodal nic nie wiedziałem, a szkoda bo zawsze to miło pobyć chwilę z innymi nie wyłącznie w kolejce do kasy hipermarketu albo w nielubianej pracy.
 • Dziękujemy or ganizatorom i wielkie brawa dla nich, było serdecznie i świątecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  BiedronkaZAWDA(2018-12-22)
 • Super. I tak trzymać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Mieszkanka.(2018-12-22)
 • "Wigilia Bożego Narodzenia, wigilia świąt Bożego Narodzenia (wieczerza wigilijna, wieczór wigilijny, niekiedy także gwiazdka) (z łaciny vigilia – czuwanie, straż; vigilare – czuwać) – w tradycji chrześcijańskiej dzień poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres adwentu. W kościele łacińskim wigilia Bożego Narodzenia jest obchodzona 24 grudnia, w kościele greckokatolickim i prawosławnym – 6 stycznia (w związku z posługiwaniem się kalendarzem juliańskim), a w kościele katolickim obrządku ormiańskiego – 5 stycznia. " A do jakiego kościoła należą mieszkańcy osiedla Zawada, że już dziś (22 grudnia) obchodzą Boże Narodzenie?
 • Czepiasz się. W święta spędza się czas z rodziną, a nie z spółdzielnią.
 • Ciekawe czemu czynsze w SM ZAKRZEWO są tak kosmicznie wysokie. To na pewno nie ma nic wspólnego z tą wigilią ;) Jak zwykle bawi się świta spółdzielni i popierani przez nią politycy a płacą wszyscy lokatorzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  6
  mieszkaniec Zawady-sponsor (2018-12-22)
 • Spółdzielnia nie popiera żadnej polityki. Chyba że politykę gospodarności i jak niższych kosztów funkcjonowania. Dwa, zapraszam Nad Jar tam są " niskie " czynsze i nie tylko tam. : ) A jeżeli czynsze wzrastają to należy zapytać się radnych Turleja, Missana, Urbaniak dlaczego serwują 30 % podwyżki, nie tylko śmieci. Ale mieszkańcy widocznie lubią drożyznę przez nich popieraną, skoro Turlej, Missan mają kilkutysięczne poparcie co wybory samorządowe w Okręgu 1.Tak, jak funkcjonują spółki miejskie tak " tanio ", będzie się żyło elblążanom. Czyli " tanie " śmieci, centralne. , zimna woda, ścieki, podatek : ) Proste przełożenie. Czas przejrzeć na oczy KTO winduje koszty życia w mieście. Pogodnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Kontrapas.(2018-12-22)
 • Kontrapas-jątrzysz, a z drugiej strony życzysz pogodnych świąt, w dodatku 'Bożego Narodzenia'. HIPOKRYTA. Są Święta-dałbyś spokój.
 • Kontrapas niestety ma rację. Podwyżki to cena wieloletnich zaniechań w zarządzaniu, braku nadzoru rady miejskiej nad spółkami należącymi w gestii włodarza. I ciekawe kto się zajmie ich tematem, skoro Klima nie ma ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Garguś.(2018-12-23)
Reklama