UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Za rzeką jest jeszcze wiele do zrobienia

 
Elbląg, Czy i kiedy tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Żuławską przestanie być tymczasowe? Na razie nie ma na to konkretnej odpowiedzi
Czy i kiedy tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Żuławską przestanie być tymczasowe? Na razie nie ma na to konkretnej odpowiedzi (fot. arch. MS)

Brak chodników i latarni na ul. Grochowskiej, rozjeżdżające ulicę tiry, ale i planowana modernizacja ul. Warszawskiej – m.in. o tym mówiono na spotkaniu mieszkańców Zawodzia i Wyspy Spichrzów z prezydentem miasta.

Na początku spotkania, które we wtorkowe (25 kwietnia) popołudnie odbyło się w Ratuszu Staromiejskim, Witold Wróblewski wyliczał i opisywał inwestycje ogólnomiejskie. Później przeszedł do spraw dotyczących Zawodzia i Wyspy Spichrzów.
       Mówił m.in. o tym, jak wygląda sytuacja tymczasowego ronda, ustawionego na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Żuławską.
       - Trwają rozmowy z firmą, która wykupiła grunt [przy ul. Żuławskiej – red.] sześć, siedem lat temu i chce wybudować na nim market budowlany. Jeżeli inwestor będzie chciał stawiać tam hipermarket, to mam takie życzenie, żeby za jego pieniądze to rondo zostało zrobione. Rozmowy trwają, zobaczymy, czy dojdziemy do porozumienia. A jeżeli nie, to będzie ono w planach do zrobienia, bo rondo w tym miejscu zdaje egzamin – mówił włodarz miasta.
       Włodarz miasta zachęcał również mieszkańców do wymiany starych pieców na nowe, bardziej ekologiczne, a także do zlikwidowania eternitu. Witold Wróblewski dodał również, że na oba te działania można uzyskać dofinansowanie z miejskiej kasy.

  Elbląg, Ci, którzy przyszli, pytali o przyszłość swojej dzielnicy
Ci, którzy przyszli, pytali o przyszłość swojej dzielnicy (fot. AD)

Prezydent zapowiedział również, że w tym roku, według planów, odnowiona zostanie ul. Warszawska, w ramach tzw. weekendowych napraw dróg.
       - Na rogu ul.Warszawskiej i ul. Stawidłowej jest sklepik i plac. Czy dałoby radę go jakoś wyrównać w ramach tej naprawy? - pytała jedna z mieszkanek dzielnicy.
       - Zobaczymy, jak to wygląda – odpowiedział prezydent.
       Z sali padało również dużo pytań o kondycję i działania ws. ul. Grochowskiej, a zwłaszcza o tę część, która jest zlokalizowana w pobliżu Elsinu.
       - Dziury mamy straszne, nie mamy ani jednej latarni, chodnika! - mówiła jedna z mieszkanek.
       - W 1990 r. obiecano nam chodnik, ale nic się nie wydarzyło od tego momentu – dodał mieszkaniec tej ulicy. - Na końcu ul. Grochowskiej jest kongo! Wjeżdżają ciężkie tiry, a przecież jest znak, że mogą tam jeździć samochody do 3,5 ton.
       Prezydent obiecał, że "przyjrzy się tej sprawie".

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama