UWAGA!

Ekologia i geografia Bałtyku

Elbląg to miasto, którego historia jest silnie związana z morzem. Obecny rozwój miasta jako węzła komunikacyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej odkrywa przed mieszkańcami nowe perspektywy. Stąd też już po raz dziesiąty IV Liceum Ogólnokształcące i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu organizują konkurs mający na celu budzenie świadomości morskiej i ekologicznej społeczeństwa lokalnego, a także znajomości specyficznego środowiska przyrodniczego Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego.

Corocznie w przedsięwzięciu bierze udział - na etapie międzyszkolnym - około 40 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego i miasta Elbląga. Zapraszamy więc uczniów do udziału w konkursie, a także do uczestnictwa w innych działaniach zaplanowanych w związku z przygotowaniami uczestników do konkursu.
      
       Terminarz:
       - luty – rusza etap szkolny (przeprowadzenie ankiety)
       - 18 marca - wykłady oraz warsztaty w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu
       - 14 kwietnia - zajęcia w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska oraz w stacji meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej
       - 26 maja - wycieczka terenowa do Sztutowa i Kątów Rybackich pt: Środowiskowe Studium Mierzei Wiślanej
       - 31 maja - etap międzyszkolny konkursu (IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu) oraz debata nt.: Tak czy nie przekopowi. Po debacie zostaną: ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone nagrody.
      
       Więcej informacji znajduje się na stronie IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu www.4loelblag.pl w zakładce Ekologia Bałtyku.
      
Justyna Kościuk, PWSZ

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • jak najwiecej pisac o morzu i naszym miescie z nim zwiazanym. smiac mi sie chce gdy slysze o warmi i mazurach-co nas elblazan z nimi laczy?nic.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    POMORZE(2010-03-11)
  • A mi wcale nie jest śmiesznie jak moi znajomi z Elbląga patrzą z mola w Sopocie na statki zmierzające do Gdyni i mówią ze Elbląg też jest miastem morskim tylko: 1.Gdansk blokuje rozwoj portu w Elblągu bo boi się konkurencji. 2.PKP zablokowało rozwój portu bo został wybudowany most kolejowy na rzece Elbląg. 3.Ruskie blokują bo boją się konkurencji i nie pozwalają pływać przez Cieśninę Pilawską. Kałuża pelna rozkładających sie fekalii jaką jest Zalew Wiślany dawno powinna być zrównana prawnie z pozostałymi mazurskimi jeziorami i jako Wody ŚRÓDLĄDOWE oczyszczona pod nadzorem Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego !!!! Głębokość toru wodnego prowadzącego do Elbląga to tylko 1,4 metra i nawet większy jacht jeziorny nie jest w stanie wpłynąć do zasr. .. Portu Morskiego Elbląg !!!
  • Przez wiele lat utrzymywanie morskiej klasyfikacji wód Zatoki Elbląskiej było wygodne dla władzy bo Elblag nie posiadał oczyszczalni i wypuszczał ścieki miejskie do wód "morskich", które nie podlegały tak restrykcyjnym przepisom w zakresie ochrony środowiska jak wody jeziorne. Oczyszczalnia miejska jest, pora zabrać sie za oczyszczanie akwenu !!!
  • Szanowny Panie Hero trafnie to Pan ocenił. Proponuję dodać dwa punkty do imprezy na zakończenie: 1.Wspólna kąpiel organizatorów w fekaliach z rtęcią w Zatoce Elbląskiej. 2.Wspólna wizyta u dermatologa i neurologa dwa tygodnie po kąpieli. Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jerzy Kulas(2010-03-14)
  • A ja myślę Panie Jerzy że jeszcze się wykąpiemy w Zatoce Elbląskiej bez szkody dla zdrowia. Pozdro.
  • Szanowny Panie Hero jeżeli będzie więcej takich ludzi jak Pan, a młodzi ludzie zapoznają się z dokumentacją niemiecką i badaniami Zatoki Elbląskiej to mam pewność, że Zatoka Elbląska będzie znowu bardzo czysta, ponieważ wpływają do niej dobrze natlenione strumienie z lasu. Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jerzy Kulas(2010-03-14)
Reklama