[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ekologia i geografia Bałtyku

Elbląg to miasto, którego historia jest silnie związana z morzem. Obecny rozwój miasta jako węzła komunikacyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej odkrywa przed mieszkańcami nowe perspektywy. Stąd też już po raz dziesiąty IV Liceum Ogólnokształcące i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu organizują konkurs mający na celu budzenie świadomości morskiej i ekologicznej społeczeństwa lokalnego, a także znajomości specyficznego środowiska przyrodniczego Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego.

Corocznie w przedsięwzięciu bierze udział - na etapie międzyszkolnym - około 40 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego i miasta Elbląga. Zapraszamy więc uczniów do udziału w konkursie, a także do uczestnictwa w innych działaniach zaplanowanych w związku z przygotowaniami uczestników do konkursu.
      
       Terminarz:
       - luty – rusza etap szkolny (przeprowadzenie ankiety)
       - 18 marca - wykłady oraz warsztaty w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu
       - 14 kwietnia - zajęcia w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska oraz w stacji meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej
       - 26 maja - wycieczka terenowa do Sztutowa i Kątów Rybackich pt: Środowiskowe Studium Mierzei Wiślanej
       - 31 maja - etap międzyszkolny konkursu (IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu) oraz debata nt.: Tak czy nie przekopowi. Po debacie zostaną: ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone nagrody.
      
       Więcej informacji znajduje się na stronie IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu www.4loelblag.pl w zakładce Ekologia Bałtyku.
      
Justyna Kościuk, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jak najwiecej pisac o morzu i naszym miescie z nim zwiazanym. smiac mi sie chce gdy slysze o warmi i mazurach-co nas elblazan z nimi laczy?nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  POMORZE(2010-03-11)
 • A mi wcale nie jest śmiesznie jak moi znajomi z Elbląga patrzą z mola w Sopocie na statki zmierzające do Gdyni i mówią ze Elbląg też jest miastem morskim tylko: 1.Gdansk blokuje rozwoj portu w Elblągu bo boi się konkurencji. 2.PKP zablokowało rozwój portu bo został wybudowany most kolejowy na rzece Elbląg. 3.Ruskie blokują bo boją się konkurencji i nie pozwalają pływać przez Cieśninę Pilawską. Kałuża pelna rozkładających sie fekalii jaką jest Zalew Wiślany dawno powinna być zrównana prawnie z pozostałymi mazurskimi jeziorami i jako Wody ŚRÓDLĄDOWE oczyszczona pod nadzorem Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego !!!! Głębokość toru wodnego prowadzącego do Elbląga to tylko 1,4 metra i nawet większy jacht jeziorny nie jest w stanie wpłynąć do zasr. .. Portu Morskiego Elbląg !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hero(2010-03-14)
 • Przez wiele lat utrzymywanie morskiej klasyfikacji wód Zatoki Elbląskiej było wygodne dla władzy bo Elblag nie posiadał oczyszczalni i wypuszczał ścieki miejskie do wód "morskich", które nie podlegały tak restrykcyjnym przepisom w zakresie ochrony środowiska jak wody jeziorne. Oczyszczalnia miejska jest, pora zabrać sie za oczyszczanie akwenu !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hero(2010-03-14)
 • Szanowny Panie Hero trafnie to Pan ocenił. Proponuję dodać dwa punkty do imprezy na zakończenie: 1.Wspólna kąpiel organizatorów w fekaliach z rtęcią w Zatoce Elbląskiej. 2.Wspólna wizyta u dermatologa i neurologa dwa tygodnie po kąpieli. Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2010-03-14)
 • A ja myślę Panie Jerzy że jeszcze się wykąpiemy w Zatoce Elbląskiej bez szkody dla zdrowia. Pozdro.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hero(2010-03-14)
 • Szanowny Panie Hero jeżeli będzie więcej takich ludzi jak Pan, a młodzi ludzie zapoznają się z dokumentacją niemiecką i badaniami Zatoki Elbląskiej to mam pewność, że Zatoka Elbląska będzie znowu bardzo czysta, ponieważ wpływają do niej dobrze natlenione strumienie z lasu. Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2010-03-14)
Reklama