UWAGA!

Finał matematycznych potyczek

Elbląg, Finał matematycznych potyczek
(fot. nadesłane)

W czwartek, 2 czerwca odbędzie się finał trzeciej edycji konkursu matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Głównym celem Konkursu jest podniesienie umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także zwiększenie zainteresowania podjęciem studiów przez tych uczniów na kierunkach technicznych. Konkurs ma być również pomocą w przygotowaniu uczniów do obowiązkowej matury z matematyki.
       Przy współpracy z firmą GrupaRewizja Marcina Kopczyńskiego trzy etapy tego konkursu odbyły się poprzez stronę konkursu, a czwarty etap – finał zostanie rozegrany 2 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu o godz. 10 w budynku PWSZ w Elblągu, przy ul. Czerniakowskiej 22.
       W I etapie udział wzięło aż 1224 uczniów, do rozwiązywania II etapu przystąpiło 500 uczestników, etap III zgromadził 220 uczniów. Ostatecznie, do finału zakwalifikowało się 72 uczniów, w tym: 35 ze szkół z terenu miasta Elbląg, 12 z powiatu działdowskiego, 10 z powiatu iławskiego, 6 z powiatu braniewskiego, 5 z powiatu ostródzkiego, 5 z powiatu elbląskiego, 2 z powiatu kwidzyńskiego, 1 z powiatu bartoszyckiego, 1 z powiatu lidzbarskiego, 1 z powiatu nowomiejskiego.
       W konkursie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród w kategoriach: uczniowie, nauczyciele, szkoła. Zdobycie atrakcyjnych nagród jest możliwe dzięki honorowym patronom i sponsorom, którymi w tym roku są: Prezydent Miasta Elbląga Grzegorz Nowaczyk, Honorowy obywatel miasta Elbląga Pan prof. Henryk Iwaniec, OPEGIEKA w Elblągu- główny sponsor, ALSTOM w Elblągu, Grupa Żywiec S.A., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Microsoft, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
      
Justyna Kościuk, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama