UWAGA!

Jeśli interesuje cię detektywistyka lub logistyka studiuj w PWSZ w Elblągu!

2014-07-13
18:00
 
Jeśli interesuje cię detektywistyka lub logistyka studiuj w PWSZ w Elblągu!

Przedsiębiorczość w detektywistyce i ochronie osób i mienia oraz ekonomika procesów logistycznych . O takie dwie nowe specjalności – już w najbliższej rekrutacji – poszerzy się oferta Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Nowości, które oferuje uczelnia, nie tylko wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, ale też z pewnością poszerzą możliwości znalezienia pracy przez przyszłych absolwentów.

Pierwsza specjalność skierowana jest do osób, które po studiach myślą o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, o podjęciu pracy w służbach mundurowych, jak również w służbach organizacji ochrony firm i instytucji, ale nie tylko. – Dzięki temu iż specjalność ta powstaje w ramach kierunku Ekonomia, jej absolwenci będą ekonomistami, będą więc świetnie przygotowani do utworzenia i prowadzenia własnej działalności, w tym szczególnie w obszarze detektywistyki i ochronie osób i mienia – zapewnia dr Mariusz Darabasz, Dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Elblągu.
       Co przyczyniło się do decyzji o utworzeniu tej specjalności?
       – Z początkiem 2014 roku, nastąpiła deregulacja wielu zawodów, m.in. detektywa oraz pracownika ochrony osób i mienia, oznacza to, że osoba ubiegająca się o przyznanie licencji na wykonywanie tych zawodów nie będzie musiała zdawać egzaminów, a wystarczy że przedstawi zaświadczenie o odbytym szkoleniu, którego zakres bez mała w całości zawarty jest właśnie w programie kształcenia na specjalności Przedsiębiorczość w detektywistyce i ochronie osób i mienia – informuje Dyrektor Darabasz.
       Kandydaci, którzy wybiorą tę specjalizację w trakcie studiów nabędą ponadto umiejętności uzgadniania planów ochrony obiektów, funkcjonowania fizycznych i elektronicznych systemów zabezpieczania obiektów, stosowania technik interwencji, czy też wywiadu gospodarczego, zaznajomią się również z organizacją i funkcjonowaniem przedsiębiorstw, dzięki czemu nauczą się prowadzenia własnego biznesu.
       Drugą z nowości, które proponuje Instytut Ekonomiczny jest specjalność ekonomika procesów logistycznych. Specjalność ta została utworzona w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny logistyki. Eksperci ds. logistyki są poszukiwani w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, firmach spedycyjnych, transportowych, doradczych oraz w jednostkach administracji publicznej odpowiedzialnych za procesy logistyczne oraz w firmach doradczych i certyfikujących. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie zarządza się przepływem towarów.
       – Również w tym przypadku mamy dla kandydatów coś ekstra - mówi Dyrektor Instytutu. – Obecnie każda firma transportowa w Polsce jak i w całej Europie musi być zarządzana przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje, poświadczeniem ich posiadania jest uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym, wydawanym przez Instytut Transportu Samochodowego. Tak się składa, dodaje dr Darabasz, że utworzony przez nas program kształcenia na specjalności ekonomika procesów logistycznych pozwoli jej absolwentom na zdobycie takiego certyfikatu bez konieczności zdawania pisemnych egzaminów teoretycznych, ponieważ zakres studiowanych przedmiotów pokryje się z zagadnieniami wymaganymi podczas zdobywania certyfikatu.
       Absolwenci tej specjalności zdobędą ponadto umiejętność analizy i oceny ekonomicznych procesów logistycznych, opracowania strategii łańcuchów dostaw, wdrażania innowacji logistycznych, użytkowania systemów informatycznych w działalności logistycznej czy zarządzania relacjami z dostawcami i odbiorcami.
       Jak nadmienia Dyrektor Darabasz – Wielką zaletą studiowania w naszym Instytucie jest fakt, że zajęcia i warsztaty ze specjalistycznych przedmiotów zawodowych prowadzone są przez wykładowców-praktyków, np. przedmiot kryminologia i kryminalistyka prowadzony jest przez wybitnego specjalistę, biegłego sądowego pracownika Laboratorium Kryminalistycznego w Gdańsku, zajęcia z Public Relations poprowadzi specjalista z Zespołu Prasowego Komendanta Policji natomiast zajęcia z Bezpieczeństwa w komunikacji – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Natomiast w ramach zajęć terenowych organizowanych na naszej uczelni studenci zwiedzą laboratoria kryminalistyczne: Policji, Uniwersytetu Gdańskiego, mają również możliwość zwiedzenia studia telewizyjnego i obserwacji nagrań programów telewizji Polsat News czy TVN.
      
       W ramach Instytutu Ekonomicznego prowadzona będzie ponadto - jak w roku poprzednim - rekrutacja na następujące kierunki, a wśród nich specjalności:
      
       Administracja
       - administracja samorządowa i finanse publiczne,
       - administracja bezpieczeństwa publicznego
      
       Ekonomia
       - ekonomika procesów logistycznych, nowość
       - przedsiębiorczość w detektywistyce i ochronie osób i mienia, nowość
       - ekonomika turystyki,
       - ekonomika menedżerska,
       - przedsiębiorczość gospodarcza
      
      
       Rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu rozpoczęła się 1 czerwca. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kształcenia na stronie: www.pwsz.elblag.pl.
      
      
--------- Reklama ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej