UWAGA!

Studiuj w Elblągu

Wraz z rozpoczęciem egzaminów maturalnych elbląskie uczelnie wyższe rozpoczęły rekrutację na studia na rok akademicki 2008/2009. Przyszli absolwenci mogą wybierać spośród 19 różnych kierunków studiów. Uczelnie oferują studia humanistyczne, ekonomiczne, inżynieryjne, z zakresu administracji publicznej, nauk społecznych i nauk medycznych.

Są to przede wszystkim studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne (dzienne i zaoczne), które kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata lub inżyniera. Jedynie dwa kierunki: pedagogikę i pielęgniarstwo można studiować również na II stopniu - po ukończeniu zdobywa się tytuł magistra.
     
     Oferta elbląskich szkół wyższych:
     
     Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu w roku akademickim 2008/2009 planuje przyjęcie na pierwszy rok studiów ponad 1 tys. studentów. Uczelnia oferuje 10 kierunków studiów I stopnia - licencjackie i inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne. Studia stacjonarne są bezpłatne. Wysokość opłaty za 1 semestr na studiach niestacjonarnych to 1800 i 2000 zł. Opłata rekrutacyjna w zeszłym roku wynosiła 80 i 85 zł. Podstawą przyjęcia na studia jest konkurs świadectw, a w niektórych przypadkach egzaminy.
     Oferowane kierunki: informatyka; budownictwo (nowość); ochrona środowiska; mechanika i budowa maszyn; elektrotechnika; ekonomia o specjalnościach: ekonomika menedżerska, przedsiębiorczość gospodarcza; administracja o specjalności administracja samorządowa i finanse publiczne; pedagogika o specjalności kształcenie zintegrowane; filologia polska; filologia ze specjalnościami: filologia angielska i filologia germańska.
     
     Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna zaprasza kandydatów na studia I i II stopnia licencjackie, stacjonarne i niestacjonarne. Za studia stacjonarne trzeba zapłacić od 1800 do 2200 zł. Opłata za studia niestacjonarne wynosi od 1650 zł do 2200. Wpisowe ustalono na 350 zł, ale do 31 lipca EUH-E nie będzie pobierać tej opłaty od kandydatów na studia stacjonarne. Podstawą przyjęcia na studia jest podanie.
     Oferowane kierunki: pedagogika na I stopniu o specjalnościach: pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika opiekuńcza i praca socjalna oraz na II stopniu o specjalnościach: resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną, opiekuńcza i socjalna, opiekuńczo-wychowawcza, społeczno-rodzinna, ogólna; administracja o specjalnościach: administracja publiczna, administracja samorządowa, administracja europejska, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne; ekonomia (nowość); zarządzanie o specjalnościach: gospodarowanie w transporcie i praktyki logistyczne, marketing i turystyka, obrót gospodarczy, zarządzanie marketingowe przedsiębiorstwem, informatyka w biznesie, biznes europejski (nowość); politologia o specjalnościach: media i komunikacja społeczna, edukacja społeczno-obywatelska, integracja europejska i polityka globalna, polityka regionalna; pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne.
     
     Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu zaprasza na studia I stopnia licencjackie, stacjonarne i niestacjonarne. Opłata za semestr na studiach stacjonarnych wynosi 2150 zł, a na studiach niestacjonarnych 2050 zł. Wpisowe to 350 zł. Podstawą przyjęcia na studia jest podanie.
     Oferowane kierunki: zarządzanie i marketing o specjalnościach: zarządzanie turystyką, zarządzanie organizacjami, rachunkowość i controlling, informatyka w zarządzaniu, integracja europejska; gospodarka przestrzenna o specjalnościach: rzeczoznawstwo majątkowe, zarządzanie nieruchomościami, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami; stosunki międzynarodowe (w organizacji).
     Absolwenci studiów zawodowych Wydziału Zamiejscowego w Elblągu, kierunku zarządzanie i marketing mogą kontynuować naukę na uzupełniających studiach magisterskich w Wydziale Zarządzania w Warszawie. Zajęcia odbywają się w Elblągu i Warszawie.
     
     Kolegium Języków Obcych Regent College w Elblągu w roku akademickim 2008/2009 przyjmie około 100 studentów na kierunek filologia angielska, na studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne. Czesne na pierwszym roku nauki wynosi 1500 zł za semestr, a wpisowe 300 zł. Podstawą przyjęcia na studia jest rozmowa predyspozycyjna lub certyfikat FCE, CAE, CPE. Absolwenci Regent College otrzymują dyplom licencjata filologii angielskiej Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Dodatkowo Regent College utworzył zerowy rok dla osób z niższym poziomem znajomości języka angielskiego. Jest to forma intensywnego kursu języka angielskiego przygotowującego do podjęcia nauki na pierwszym roku studiów. Na rok zerowy kandydaci przyjmowani są bez egzaminów wstępnych, a pozytywne zaliczenie tego roku gwarantuje przyjęcie na pierwszy rok studiów.
     
     Oprócz wymagań kwalifikacyjnych kandydaci na studia muszą w odpowiednim terminie zapłacić wpisowe bądź opłatę rekrutacyjną oraz dostarczyć odpowiednie dokumenty, tj. podanie na studia, świadectwo dojrzałości, zaświadczenie lekarskie, zdjęcia, kserokopię wpisowego czy kserokopię dowodu osobistego. Kandydaci na studia w PWSZ w Elblągu i w EUH-E będą składać podania również on-line. Dodatkowo PWSZ w Elblągu korzysta z systemu Krajowego Rejestru Matur, z którego samodzielnie pobiera wyniki matur swoich kandydatów.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jak dla mnie to zwykłe naciągactwo. za takie pieniądze można studiować na dużo lepszych uczelniach, a elbląg produkuje nieudaczników, którzy mają wyższe wykształcenie wyłącznie w formie papierka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ashley(2008-05-26)
 • Do ahley: Uzusadnij swoja wypowiedz troszke, w PWSZ na studiach stacjonarnych nie ma oplat i jest to bardoz dobra uczelnia na studia pierwszego stopnia.
 • A kiedy nasz kochany Elblag bedzie mial wiecej kierunkow II stopnia??
 • mam na myśli porównywalność opłat za studia niestacjonarne w E-gu i gdzie indziej. wiem z jakimi wynikami matur ludzie dostawali się na PWSZ - to już o czymś świadczy, jest kilku niezłych wykładowców ale to jeszcze nie świadczy o jakości. ludzie repetują 3 lata jeden rok studiów, a absolwenci rzadko reprezentują sobą poziom jakiego można by się spodziewać po kimś z wyższym wykształceniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ashley(2008-05-26)
 • Niestety to nie odpowiednie miasto do prestiżowej szkoły, w Elblągu rocznie mamy kilkunastu geniuszy którzy w większości przypadków wybierają renomowane szkoły, gdyby PWSZ chciał mieć tylko dobrych uczniów, dawno by splajtował. Wynik ekonomiczny jest najważniejszy, podstawą jest dobra kadra i kilku nauczycielom można dodać taki przydomek, ważne aby potrafił przekazać uczniowi wiedzę a nie tylko pochwalić sie nią, a niestety takich nauczycieli jest wielu.
 • Komentarz do wypowiedzi o treści: "Do ahley: Uzusadnij swoja wypowiedz troszke, w PWSZ na studiach stacjonarnych nie ma oplat i jest to bardoz dobra uczelnia na studia pierwszego stopnia. " Mam nadzieję, że autorem tej wypowiedzi nie jest student owej uczelni. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TArdes(2008-05-26)
 • Mnie martwi tylko jedno a mianowicie brak kierunkow: Historia, historia sztuki, dziennikarstwo, inzynieria dźwieki ( ja wiem tylko ETI- Gdansk :)) no ale. .. :) Fizyka, filologie. Pewnie wina regionu no i komu by sie chcialo tutaj mieszkac i pracowac tzn wykladowcow brak?? Tylko Informatyka, marketing i resocjalizajca hehehe tego to mam yw bruddd no i pedagogika ehh.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ppijar(2008-05-26)
 • jak mawia jeden młody, ,marchewing i zaoranie, ,czyt. marketing i zarzadzanie na wyzszej szkole imienia. .. to jest to!
 • Zgadzam się z opinią, że w Elblągu brakuje ciekawych kierunków. Większość jest oklepana, w dodatku można je studiować w prawie każdym mieście. Im więcej ciekawych i niepowtarzalnych kierunków, tym większe szanse na pozyskanie dobrych studentów z różnych zakątków kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jameson(2008-05-27)
 • jedyna realna szansa na podniesienie statusu elblaga jako miasta akademickiego jest dazenie wszelkimi sposobami do przeksztalcenia pwsz w politechnike. w przeciwnym wypadku[nie oszukujmy sie], studiowanie w naszym miescie mozna potraktowac z lekkim przymruzeniem oka.
 • Znam sporo absolwentów - większość świetnie sobie radzi na rynku pracy. Znam też sytuację na studiach uzupełniających - studenci z Elbląga wcale nie odstają od swoich rówieśników z np. Gdańska, więc skończcie z marudzeniem zakompleksieni elbląscy imigranci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  UltraKuku(2008-05-30)
 • Uważam ze te szkoły kierunki można sobie wsadzić np zarzadzanie marketing i inne. .. .. poniewaz pracodawca pyta : Czy masz plany wyjechać za granice 2 Co potrafisz robić a nie czy ukoczyles Euheeee hehe albo Uniwersytet JAnski harward scholl heheheh czy pwsz ochrone środowiska i psa pyska taka prawda dzisiaj liczy sie co potrafisz robic jak tak to pracujesz jako mechatronick i zarabiasz 2000 albo rozdajesz ulotki za 200
Reklama