UWAGA!

Uroczyste Gaudeamus w EUH-E

 
Elbląg, Uroczyste Gaudeamus w EUH-E
fot. Anna Dembińska

Ponad 2250 studentów rozpoczęło dziś (27 września) nowy rok akademicki w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej. Podczas uroczystości przemawiał rektor, zaśpiewała Cantata. Zobacz zdjęcia.

Na początek trochę danych statystycznych. Naukę w EUHE rozpocznie wkrótce ponad 2250 studentów. Dyplom uczelni uzyskało do tej pory już prawie 10 500 absolwentów. Łącznie blisko 500 osób podniosło w ubiegłym roku swoje kwalifikacje zawodowe na studiach dyplomowych i podyplomowych. Uczelnia zatrudnia 220 osób, spośród których 160 stanowi kadra naukowo - dydaktyczna. – W chwili obecnej oferujemy naukę na ośmiu kierunkach – powiedział podczas inauguracji nowego roku akademickiego, rektor uczelni, prof. dr Zdzisław Dubiella. - Uruchomienie nowych kierunków i specjalności poprzedzone zostało analizą rynku pracy a także analizą oczekiwań i preferencji kandydatów na studia. Wybory okazały się słuszne. Świadczy o tym tegoroczna rekrutacja na studia – dodał. - Warto podkreślić, że nasi absolwenci sprawują funkcje kierownicze, sprawdzają się jako specjaliści i fachowcy, pracując w firmach i instytucjach zarówno w kraju jak i zagranicą. Wielu naszych absolwentów odnosi też sukcesy zakładając własne firmy.
       Uczelnia zatrudnia wykwalifikowaną kadrę naukową, która stanowi jeden z najważniejszych czynników, decydujących o jakości kształcenia. - Rozwój uczelni to przede wszystkim zasługa jej pracowników – kontynuuje rektor uczelni. - O rozwoju uczelni świadczy fakt, iż wśród naszej kadry posiadamy trzy tytuły profesora zwyczajnego, sześć doktora habilitowanego, 22 osoby z tytułem doktora. Cztery osoby przygotowują się do otwarcia przewodu doktorskiego, a trzy do habilitacji. Uczelnia wspiera rozwój naukowy pracowników poprzez system grantów na badania własne. Rocznie przeznaczamy na to ponad 100 tysięcy złotych.
       Uczelnia przeznacza także sporą pulę finansową, bo 1 mln 200 tysięcy rocznie, na stypendia i nagrody dla studentów. Najlepsi zostali dziś uhonorowani nagrodami rektora. - Godne uwagi są także osiągnięcia studentów i absolwentów uczelni, którzy rokrocznie otrzymują stypendia za wyniki w nauce, sporcie, stypendia za udział w życiu społecznym uczelni czy nagrody i stypendia rektora – dodaje rektor.
       Przy uczelni działa wydawnictwo uczelniane, które posiada ponad sześćdziesiąt pozycji wydawniczych z różnych obszarów wiedzy. Ważną rolę w życiu uczelni odgrywają konferencje o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim czy międzynarodowym, które służą wymianie naukowych doświadczeń.
       Uczelnia udoskonala także swoją bazę dydaktyczną i lokalową. – Zależy nam, by jak najlepiej przygotować naszych studentów do pracy – mówi prof. Zdzisław Dubiella. - Nie tak

  Elbląg, Rektor uczelni, prof. dr Zdzisław Dubiella
Rektor uczelni, prof. dr Zdzisław Dubiella (fot. AD)

dawno na poczet naszych studentów otwieraliśmy nowy obiekt dydaktyczny, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dziś z wielką przyjemnością mogę podzielić się z Państwem informacją, że dobiegają końca prace przy budowie inwestycji infrastruktury sportowej. We wrześniu bieżącego roku do dyspozycji naszych studentów ale także mieszkańców naszego miasta oddaliśmy obiekt sportowy - boisko wielofunkcyjne, dostosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Obiekt mieści boisko do koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego, piłki ręcznej oraz boisko do piłki nożnej.
       Rektor uczelni szczególnie serdecznie powitał studentów pierwszego roku, którzy już za chwilę rozpoczną kolejny i chyba najpiękniejszy etap swojej edukacji. - Należycie do grupy współczesnej inteligencji, która za kilka lat będzie decydować o losach miasta i regionu – powiedział. - Wierzę, że poprzez uczestnictwo w strukturze studenckiej będziecie siłą generującą nowe spojrzenie i nowe postawy. Wasze inicjatywy będziemy wspierać. W uroczystym dniu inauguracji roku akademickiego życzę wszystkim studentom, aby zdobywali wiedzę i umiejętności w sposób trwały i nieskrępowany, aby pytania „jak” i „dlaczego” towarzyszyły waszej edukacji i aby umiejętnie potrafili korzystać z wiedzy profesorów.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niech uczą sie wytwale, kasy w supermarketach czekaja na magistrów :D
 • A p. Wilk, to w jakim charakterze - studenta uzupełniającego wykształcenie, czy obserwatora?
 • współczucie
 • straszna ta uczelnia jest. zero ciekawych kierunków jak na humańską myśl uczelni :) reklama oczywiście. .jeszcze ten ksiądż, nie uczył bym się na takiej uczelni. taśma dla mgr. mieszkam w elblagu ale nigdy bym nie skorzystal z ofert tej uczelni bo ma słabą ofertę skierowana tylko na to co rzekomo rynek elblaski i okolice potrzebuje, a tak w rzeczywistosci nie jest. Moda jest, uczą się dla papierka; ) a życie ukazuje coś innego, a potem frustracja bo niby mgr to jakiś high life ale chyba w latach 90,teraz to nic nie znaczy. Nie wiem kto się na niej uczy, chyba ludzie z pobliskich wiosek. Rozumiem, papier ważny dla instytucji nie ważne jaka uczelnia, ważny papier hehe a co tam :)
 • "Należycie do grupy współczesnej inteligencji, która za kilka lat będzie decydować o losach miasta i regionu " hahah ależ wymyśł profesorek który nie musi już się użerać o miejsce życia i pracy bo ma za co żyć. Takie teorie może snuć na uczelni, bo zycie to coś innego hahaha Należą, intelignecji? bo ma papierek? hahah decydują politycy nie oni.
 • Studia w Elblągu? Masakra. Tylko trójmiasto (najbliżej).
 • Studia w Elblągu? Masakra. Tylko trójmiasto (najbliżej).
 • DOKŁADNIE! PWSZ jeszcze się broni, nie lubię tej uczelni bo ma ograniczenia ale wielu z niej zdolnych elblazan poszło w swiat więc nie jest chyba taka zła? Dała papier plus talent tych ludzi i niektórzy mają dobrze hłe hłe; ) ale nie lubię PWSZ wole UG UJ bo tam sa kierunki ktore mnie interesuja
 • przecież to przedsiębiorstwo pana rektora( i dawnego zaradnego radnego), kasa kasa, kasa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  janusz2006(2014-09-28)
 • poziom i jakość tej uczelni jest tak niska ze mozna ja porownac jak I Lo do szkoły zawodowej nr 1.. .patola. .. Tylko Gdańsk.
 • Jak czytam te Wasze opinie, to żal mi się Was robi, ale to domena większości z nas Polaków ciągle narzekać. Jak coś dobrego w tym mieście się dzieje to trzeba się cieszyć a nie narzekać. Skończyłam EUH-E i sobie bardzo chwalę. Mówicie o tym żeby studiować w Trójmieście to bardzo proszę. Uczelnie publiczne popadły w rutynę tam student sie wogóle nie liczy nie mówiąc o jakości też chyba bardzo podupadła. Na moim roku było bardzo dużo studentów z Trójmiasta i woleli studiowac w EUh-H-e. Tu przynajmnie wszystko jest na miejscu i nie trzeba ganiać po całym mieście z zajęć na zajęcia.
 • ja sobie chwalę euh-e, kończyłam administracje II stopnia i powiem ze zajęcia, kadra, atmosfera super. Licencjat robiłam na UG i żałuje ze od początku nie studiowałam w Elblągu na euhe bo zajęcia lepiej prowadzone a kadra taka sama jak na UG no i warunki komfortowe
Reklama