UWAGA!

Zbadali zanieczyszczenia rzek

 Elbląg, Zbadali zanieczyszczenia rzek

W połowie września odbyły się I Naukowe Warsztaty w Sztutowie zatytułowane „Wisła - ekologia, kultura, środowisko”. Organizatorem międzynarodowych warsztatów dla studentów Uniwersytetu Bałtyckiego w Uppsali był Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

W warsztatach uczestniczyli studenci z Rosji, Niemiec, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i Polski, uczniowie I LO w Elblągu a także wykładowcy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej: prof. Marek Kruk, dr Agata Rychter, dr Jerzy Terlikowski; z Uniwersytetu Gdańskiego: dr Bożena Graca oraz z Instytutu Melioracji i Użytków Zielonych: Krystyna Terlikowska. Dzięki skype swój głos na warsztatach mógł zabrać także prof. Lars Rydėn z Uniwersytetu w Uppsali (Szwecja).
     Uczestnicy zaprezentowali problemy związane z ekologią i dbałością o ochronę środowiska naturalnego w swoich krajach. Poruszyli najważniejsze problemy związane ze stanem czystości wód oraz możliwościami jej poprawy. Przedstawione i omówione zostały także wyniki badań zanieczyszczeń przy wykorzystaniu obrazów satelitarnych. Ponadto młodzież pod okiem specjalistów zbadała stopień zanieczyszczenia wód rzek Żuław Wiślanych.
     Warsztaty trwały od 10 do 16 września. Uczestnicy byli także w Elblągu, Kadynach, Trójmieście i w Malborku.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Było fantastycznie!!!! Świetni ludzie, interesujące wykłady i badania w terenie. Pragnę pogratulować Organizatorom, niezwykle sprawnej organizacji i wysokiego poziomu spotkania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krewetka(2007-09-25)
 • Badali Wisłę a siedzieli nad Bałtykiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kulawy i połamany(2007-09-26)
 • to ja niewiedziałem że PWSZ ma wydział biologiczny aby badać zanieczyszczenia ...
 • PWSZ nie ma wydziału biologicznego, a badanie zanieczyszczeń wód należy do Instytutu melioracji i Uzytrków Zielonych. W ich laboratoriach przeprowadza sie równiez badania gruntów. Kierunek Ochrona srodowiska to szeroki zakres wiedzy i działan dotyczących między innymi badania czystości wód, składu biologicznego ścieków, gospodarka odpadami, geologia itp itd. Absolwentka PWSZ IP OŚ z 2003r.
 • wstydż się Student,wstydż.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były student ekonomii UG(2007-09-27)
Reklama