UWAGA!

Bez straty punktów

 Elbląg, Bez straty punktów
fot. nadesłana

Rocznik 2010 Olimpii Elbląg zakończył fazę grupową rozgrywek. Wzięły w nim udział dwa zespoły żółto-biało-niebieskich. Pierwszy zespół zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu, drugi uplasował się na piątej pozycji.

Faza grupowa rozgrywek dla rocznika 2010 to cztery turnieje, podczas których każda drużyna gra po jednym meczu systemem „każdy z każdym”. Jeden mecz trwa 16 minut, każdy zespół rozgrywa 20 spotkań. Rywalami Olimpijczyków były dwie drużyny Concordii Elbląg, KS Polonia Pasłęk i AP Polonia Pasłęk.

W obu drużynach Olimpii Elbląg zagrało 29 zawodników. Pierwszy zespół Olimpii w 20 meczach nie oddał rywalom nawet punktu i kompletem 60 oczek zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu. Najskuteczniejszym z nich był Oskar Lewczuk, który aż 27 razy pokonał bramkarzy rywali. Na drugim miejscu w żółto-biało-niebieskiej klasyfikacji strzelców znalazł się Artem Kolosov z 11 bramkami, a na trzecim... po 10 goli zdobyli: Bartosz Roszkowski, Natan Orłowski i Michał Żmijewski.

Drugi zespół Olimpii zdobył 10 punktów i rozgrywki zakończył na 5. miejscu. Najbardziej skutecznym zawodnikiem okazał się Wiktor Zakrzewski, który zdobył 7 goli.

- Turniejem w Pasłęku zakończyliśmy rozgrywki grupowe Ligi Orlika dla rocznika 2010. Jako trenerzy tego rocznika chcieliśmy bardzo pogratulować naszym "młodym piłkarzom" udanych zawodów, we wszystkich czterech turniejach – mówi Damian Ziemiańczyk, trener rocznika 2010 w Olimpii Elbląg.

Półfinał ligi Orlika zostanie rozegrany 11 października. Miejsce nie jest jeszcze znane.

oprac. SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama