Rezerwy w drugiej rundzie wojewódzkiego pucharu

Elbląg, Rezerwy w drugiej rundzie wojewódzkiego pucharu

Rezerwy Olimpii Elbląg po niełatwym meczu zameldowały się w drugiej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wczoraj podopieczni Karola Przybyły pokonali w Powodowie tamtejszą Pamę 3:2.

- Wbrew pozorom to był ciężki mecz, głównie ze względu na boisko w Powodowie. Przez cały mecz musieliśmy walczyć zarówno z rywalem, jak i z murawą. Pama to młody, ambitny zespół, który chciał w tym meczu sprawić niespodziankę – tak mecz skomentował Karol Przybyła, trener Olimpii II Elbląg.

Mecz dla żółto-biało-niebieskich zaczął się doskonale Olimpijczycy na prowadzenie wyszli już w 1. minucie gry, gdy bramkarza gospodarzy pokonał Dawid Winiarski. Nie oznaczało to jednak, że spotkanie będzie spacerkiem dla młodych piłkarzy Olimpii. Zwłaszcza w drugiej połowie można było przeżyć chwile grozy, kiedy w wyniku zderzenia z rywalem bramkę Olimpii musiał opuścić Jakub Kosowski. W drugiej części meczu Olimpijczycy strzeli jeszcze dwie bramki i cały mecz wygrali 3:2.

Mecze drugiej rundy pucharu wojewódzkiego zostaną rozegrane 9 września. Pucharowych rywali wyłoni losowanie.

Pama Powodowo – Olimpia II Elbląg 2:3

Bramki dla Olimpii II: Winiarski, Zaleski, Szantyr

Olimpia II: Kosowski (70' Szymonowicz) – Kazimierowski, Mazurek, Kottlenga (65' Szantyr), Winiarski (80' Jaskólski), Zaleski, Czernis (46' Szmukała), K. Filipczyk, Kozera, Perlejewski, Łabecki