UWAGA!

Sokół przyleci do Elbląga

 Elbląg, Sokół przyleci do Elbląga
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

Poprzedni tydzień nie został podsumowany meczem sparingowym Olimpii, zatem nerwowe tupanie nogami w oczekiwaniu na kolejną możliwość obejrzenia piłkarzy w akcji zostało spotęgowane. Jednak najbliższa sobota, 8 lutego, zostanie zagospodarowana w piłkarskie emocje i będzie okazją na sprawdzenie formy żółto-biało-niebieskich w sparingu z Sokołem Ostróda.

Przeciwnik bardziej niż solidny, z apetytem na awans na poziom centralny. Obecnie lider III ligi grupy pierwszej, który w trwających przygotowaniach zimowych jest niepokonany. Sokół rozegrał dotychczas cztery sparingi, wszystkie wygrał: 2:1 z Jaguarem Gdańsk, 2:0 z Bałtykiem Gdynia, 3:1 z Radunią Stężyca i 5:1 z Concordią Elbląg. Jednak test z Olimpią będzie najpoważniejszą dotychczas próbą, w końcu żółto-biało-niebiescy występują na wyższym poziomie od wszystkich wymienionych.

Olimpię czeka czwarty sparing. Powinien być piąty, ale mecz z Radunią, zaplanowany na sobotę 1 lutego, został odwołany. Bilans rozegranych testów to niestety trzy porażki, ale to nie jest moment, w którym wynik jest najważniejszy.

- Dotychczasowe mecze to sparingi z mocnymi przeciwnikami w bardzo ciężkim dla nas okresie fizycznym. Po przeprowadzonych analizach wiemy jednak, że dużo fragmentów w naszej grze wyglądało dobrze szczególnie w ostatnim sparingu z Elaną, ale były również momenty, których musimy się wystrzegać i na tym się skupiamy w codziennych treningach. - poinformował Kamil Wenger.

- Mecze kontrolne są ważne patrząc przez pryzmat przygotowania fizycznego oraz taktycznego. Wiadomo, że wynik idzie w świat ale na dotychczasowym etapie, sparingi traktujemy jako jednostkę treningową. Ćwiczymy nowe założenia taktyczne i w takich sparingach idealnie możemy je wypróbować. Mamy wąską kadrę, więc trener musi umiejętnie rotować siłami oraz dbać o zdrowie zawodników. - dodał Tomasz Lewandowski.

Głód drugoligowych zmagań jeszcze długo nie zostanie zaspokojony. Olimpia pierwszy mecz ligowy zagra 1 marca. Okres przygotowawczy jestem zatem niezwykle długi, dzieli się na różne etapy pod względem intensywności, obciążeń czy założeń. Najbliższe plany przybliżył Kamil Wenger: - W drużynie jesteśmy świadomi, że tylko ciężką pracą możemy coś osiągnąć, dlatego przykładamy się do codziennych obowiązków. Wchodzimy teraz w okres bardziej przyjemny dla zawodników, czyli praca na boisku pod kątem taktyczno-technicznym.

Pod względem raportu medycznego cieszy fakt, że do pełnej dyspozycji wrócił Damian Szuprytowski. - Mogę już uspokoić kibiców. Etap rekonwalescencji jest zakończony i od poniedziałku normalnie trenuje z całym zespołem na pełnych obciążeniach. – poinformował pomocnik na stronie klubowej.

Doskonale wiemy, że trener Nocoń przygląda się młodzieży dostępnej w klubie. Młode pokolenie systematycznie otrzymuje minuty i okazje na zaprezentowanie umiejętności. - Bardzo dużo młodzieży dostaje szansę pokazania się trenerowi. Czasy się zmieniają, bo kiedyś na grę w pierwszej drużynie trzeba było mocno się postarać, dzisiaj regulują i ułatwiają przepisy. - ocenił sytuacji Kamil Wenger. - Mamy w kadrze dużo młodych zawodników którzy albo dopiero wchodzą do seniorskiej piłki, albo debiutują na poziomie 2 ligi. Nie ma jednak żadnych podziałów i uważam, że aklimatyzacja odbywa się płynnie. Oczywiście PJS pomaga w zbieraniu minut w II lidze, ale mają świadomość swoich wad i codziennie nad nimi pracują. Oby o ich grze lub debiucie nie decydował wiek, a umiejętności piłkarskie. - podsumował kapitan Tomasz Lewandowski.

 

Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda w sobotę, 8 lutego, na stadionie przy ul. Skrzydlatej, godz. 12. Wstęp wolny.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama