"Swojak" i po punktach

Elbląg, "Swojak" i po punktach

Nieszczęśliwy splot okoliczności w 13. minucie zaowocował bramką samobójczą Klaudiusza Krasy. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w dzisiejszym (13 sierpnia) meczu pomiędzy Wigrami Suwałki a Olimpią Elbląg. Żółto-biało-niebiescy do domu wracają z niczym. Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 1:0.

Piłka nożna to jednak nie jest najbardziej sprawiedliwa gra. W dzisiejszym meczu z Wigrami Suwałki, Olimpijczycy mieli 65 proc. posiadania piłki i... przegrali to spotkanie.

Najważniejsza akcja meczu miała miejsce w 13. minucie. Najpierw Michał Czarny stracił piłkę, potem Kamil Adamek podał do Patryka Mularczyka. Pomocnik gospodarzy strzela, po drodze piłka odbija się od Klaudiusza Krasy i ostatecznie ląduje w bramce Andrzeja Witana.

A potem trwa oblężenie bramki Wigier. Żółto-biało-niebiescy koniecznie chcieli wywieźć punkty z Suwałk, ale... Trzy celne strzały w statystyce Statscore mówią same za siebie. Okazuje się, że ubiegłotygodniowy mecz z Hutnikiem Kraków, który podopieczni Tomasza Grzegorka wygrali tylko 1:0, mimo ogromnej przewagi, nie był przypadkiem.

Jeszcze przy stanie 0:0 ładnie strzelał Huber Krawczun z rzutu wolnego, ale pewna interwencja Hieronima Zocha uratowała gospodarzy. Doskonałą sytuację do wyrównania miał w 32. minucie Miłosz Kałahur. Po jego strzale po długim słupku bramkarz Wigier przeniósł piłkę nad bramką. Pod koniec pierwszej części meczu gospodarze mogli podwyższyć, ale piłka po strzale Denisa Gojko minęła słupek bramki Andrzeja Witana.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Tomasza Grzegorka posiadali optyczną przewagę, ale nie potrafili przekuć jej na zdobycz bramkową. Kolejne próby ataków kończyły się fiaskiem, często bez stworzenia sytuacji strzeleckiej. Najlepszą sytuację do wyrównania w tej części gry Olimpijczycy mieli w doliczonym czasie. Kotłowaninę w polu karnym Wigier wyjaśnił były kapitan Olimpii (obecnie obrońca Wigier) Tomasz Lewandowski, który wyekspediował piłkę poza pole karne.

Kolejny mecz Olimpia rozegra w najbliższą środę. W Elblągu podejmie Pogoń Siedlce – zespól, z którym niedawno wygrała 3:0 w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Wigry Suwałki – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)

Bramka: Krasa (13. min., sam.)

Olimpia: Witan – Guilherme, Piekarski, Czarny, Wenger, Kałahur, Krasa, Krawczun (58' Stanisławski), Senkevich, Kurbiel (81' Zając), Branecki (46' Milanowski)

Statystyki meczu (za Statscore; na pierwszym miejscu dane Wigier Suwałki na drugim Olimpii Elbląg)

posiadanie piłki: 35 proc. : 65 proc.

strzały celne: 2:3

strzały niecelne 2:9

ataki: 38:95

niebezpieczne ataki: 19:47

rzuty karne 0:0

rzuty rożne: 0:10

niebezpieczne rzuty wolne: 0:0