Zwycięski koniec jesieni

Elbląg, Zwycięski koniec jesieni

Rezerwy Olimpii Elbląg mogą trochę żałować, że runda jesienna IV ligi się zakończyła. W ostatnich czterech meczach cztery razy schodzili z boiska z kompletem punktów. Dziś (13 listopada) wygrali po raz piąty z rzędu.

Ostatnim w tym roku rywalem rezerw Olimpii Elbląg był Motor Lubawa - zespół w kryzysie. I ten spadek formy podopieczni Karola Przybyły chcieli wykorzystać. Momentami aż za bardzo, dlatego w pierwszej połowie widzieliśmy dużo niedokładności w grze. Elblążanie większość czasu mieli inicjatywę, ale pod bramką Motoru brakowało kropki nad i. Swoje szanse miał Jakub Branecki, próbował Oskar Kordykiewicz... Piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Goście ograniczali się do szybkich ataków, z których też nie potrafili stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką Łukasza Łęgowskiego.

W drugiej połowie Olimpijczycy zaczęli grać składniej. jeszcze w 55. minucie spotkania Jakub Branecki z Oskarem Kordykiewiczem oddali kilka strzałów w kierunku bramki rywala, ale skończyło się na rzucie rożnym. Można było przypuszczać, że elblążanie czekają na pierwszą bramkę, która pozwoli im się odblokować.

W 64. minucie kolejny atak gospodarzy sfinalizował Sebastian Milanowski, który z kilku metrów pokonał Jakuba Olejniczaka strzegącego bramki Motoru. I to był ten impuls. Goście zaczęli od tej pory grać mniej uważnie w obronie, czego skutkiem były kolejne bramki dla gospodarzy.

W 71. minucie Adrian Szantyr podwyższył wynik strzałem sprzed bramki. Warto zwrócić uwagę, w jaki sposób Olimpijczyk poradził sobie z rywalami przy tym strzale. Wynik ustalił Konrad Łabecki w 78. minucie. Asysta Adriana Szantyra i można było wybierać, w który róg bramki strzelać.

Rezerwy Olimpii rundę jesienną IV ligi zakończyły na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek). Bilans bramkowy: 44:27. Wraz z Polonią Lidzbark Warmiński Olimpijczycy są najbardziej bramkostrzelnym zespołem w warmińsko-mazurskiej IV lidze.

Olimpia II Elbląg - Motor Lubawa 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Milanowski (64. min.), 2:0 - Szantyr (71. min.), 3:0 - Łabecki (78. min.)

Olimpia II: Łęgowski - Piróg (65‘ Kottlenga), Kordykiewicz (65‘ Dziurdzia), Branecki (80‘ Sznajder), Milanowski (86’Stróżewski), Kazimierowski (85‘ Leszczyński, Wierzba, Filipczyk (46’ Łąpieś), Łabecki, Łaszak, Szantyr