UWAGA!

Dobry czas na budowę domu

2009-07-21
Aktualizowany 2009-07-25 10:05

Atelier-Hoffmann zaprasza na kolejny przegląd rynku budowlanego. Dziś temat od wielu miesięcy poruszany w rozmowach osób interesujących się mieszkaniami. Płacić ponad 4 tys. za metr kwadratowy w bloku czy decydować się na budowę małego, ale jednak własnego domu.

- Rosnące w szalonym tempie przez ostatnie dwa lata ceny nowych mieszkań zwiększyły zainteresowanie budową domków jednorodzinnych. Obecnie w czasie kryzysu, decyzja aby się budować wydaje się jeszcze bardziej uzasadniona. Staniała większość materiałów budowlanych i robocizna. Problemem wciąż pozostaje brak ciekawych działek w Elblągu – odpowiada Krzysztof Hoffmann z Atelier Hoffmann pytany o wybór mieszkanie czy domek.
       Dom czy mieszkanie? Pewnie każda rodzina szukająca nowego lokum zadaje sobie takie pytanie. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Zaletą mieszkań jest to, że jest spory wybór jeżeli chodzi o lokalizację, to w przypadku młodych małżeństw jest znaczące przede wszystkim ze względu na dzieci, bliskość przedszkola, szkoły.
       Z kolei zaletą niepodważalną domu z działką jest własny kawałek zieleni, gdzie można wypoczywać w chwilach wolnych od pracy, czy zorganizować grilla na powietrzu dla znajomych. Problem działek w obszarze miasta jest nie rzadko rozwiązywany poprzez kupienie starego domu i wyburzenie go i budowanie zupełnie nowego obiektu, można to zaobserwować na osiedlu Metalowców, czy na osiedlu za Gildią.
       W związku ze zwiększonym zainteresowaniem budową domów poszerzyła się również możliwość realizacji ich w różnych systemach budowlanych. Oczywiście najbardziej popularną formą jest tradycyjna murowana, natomiast coraz więcej pojawią się budynków w systemie szkieletowym, domów drewnianych, a nawet z bali drewnianych. Budowa w systemie szkieletowym ma tą zaletę, że dom można wybudować w bardzo krótkim czasie, gdyż elementy przyjeżdżają gotowe na plac budowy, podobnie wygląda sprawa domów drewnianych. Koszty budowy metra kwadratowego domu są sporo niższe jak ceny oferowanych mieszkań, natomiast należy pamiętać o kosztach działki, zagospodarowaniu terenu wokół domu, ogrodzeniu itp. No i oczywiście to czego sporo ludzi się obawia, czyli nadzorowanie budowy domu. Można oczywiście zatrudnić inspektora nadzoru, który będzie nas reprezentował na placu budowy.
       Przy projektowaniu domu mamy możliwość uzyskanie takiego projektu o którym marzyliśmy, nie mamy ograniczeń jak to jest w przypadku mieszkania, gdzie w pionach znajdują się przewody wentylacyjne czy piony kanalizacyjno-wodne. Zarówno w mieszkaniu jak i w domu proces projektowania wnętrza warto rozpocząć z dużym wyprzedzeniem, dzięki czemu możemy uzyskać oszczędności związane z niepotrzebnymi zmianami instalacji czy wyburzeniami.
      
      

 


       Atelier-Hoffmann
       www.atelier-hoffmann.pl
       ul. Janowska 21/41
       82-300 Elbląg
       tel. (055) 232-41-70.
      
      
      
      

---------------------- Reklama -----------------------------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej