UWAGA!

Dzień Dziecka – sprawdź atrakcje (ściąga portElu)

 Dzień Dziecka – sprawdź atrakcje (ściąga portElu)

Z okazji Dnia Dziecka Wszystkim dzieciom, dużym i małym redakcja i wydawca portEl.pl już dziś składa najlepsze życzenia. 1 czerwca to dla najmłodszych wyjątkowa data. Dzień Dziecka jest przecież raz w roku. Nie pozwólmy więc, aby nasze pociechy się nudziły. Niech spędzą piękne chwile razem z rodzicami. Aby ułatwić wybór miejsca na spędzenie tego dnia, przygotowaliśmy spis propozycji, dzięki któremu każdy znajdzie coś dla swojej rodziny.

Bajlandia - Centrum Zabaw dla dzieci z lunaparkiem i kinem ruchu 7D, zaprasza dnia 30 i 31.05. (sobota, niedziela) na Dzień Dziecka. Przez cały weekend czekają takie atrakcje jak malowanie twarzy, skręcanie balonów, zabawy z myszką Mickey i Minni. Poza tym każde dziecko otrzyma prezent od Hurtowni Zabawek Rokal i żeton do lunaparku. To wszystko za jedynie 15 zł/godz. lub 2 godz./25 zł. A w niedziele... od godz. 15.30 festyn i loteria z nagrodami. Tematem przewodnim będą Hawaje. Gry i zabawy poprowadzą animatorzy. Zapraszamy! Więcej informacji na stronie internetowej lub w artykule.
      
       Dzień Dziecka u Prezydenta - w najbliższy poniedziałek przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji najmłodszych uczniów z naszego miasta do wspólnego świętowania zaprasza Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Po raz pierwszy na dziedzińcu Urzędu Miejskiego odbędzie się festyn dla dzieci. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Będzie prezentacja sprzętu służb mundurowych, występy artystyczne, pokazy szczudlarzy, czy puszczanie baniek mydlanych. Uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, klasy akademickiej Technikum Ekonomicznego oraz studenci Instytutu Pedagogicznego – Językowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu będą malowali twarze naszym milusińskim oraz czesali fryzury. To jednak nie wszystko. Świętowanie będzie również okazją do poznania Prezydenta i Urzędu. Dzieci zobaczą między innymi salę obrad, w której odbywają się sesje Rady Miejskiej oraz wejdą na wieżę elbląskiego ratusza. Początek festynu o godz. 10.00.
      
       Festyn „W krainie króla Piegusa” – impreza już za pasem, a czasu do przygotowań coraz mniej. Tegoroczna tematyka krainek dotyczy różnych krajów tj. Hiszpania, Francja, USA, Japonia czy Australia. Na uczestników festynu czekać będą różnorodne konkurencje, w których będą mogli sprawdzić swoje siły, a także powalczyć o „piegusy”, czyli walutę obowiązującą na festynie. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji. Pamiętajmy jednak, że podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka liczy się przede wszystkim dobra zabawa i uśmiech na twarzach naszych pociech. Właśnie dlatego spotykamy się już w najbliższą niedzielę o godz. 12 w Parku Modrzewie. Szczegóły znajdziecie tutaj.
      
       Kino „Światowid” - z okazji Dnia Dziecka, Kino „Światowid" zaprasza małych i dużych widzów, aby rozrabiali wraz z dziećmi z Bullerbyn, poznali waleczną Ronję, obejrzeli świat z perspektywy skrzata – Nilsa, a także wybrali się w podróż z Rasmusem i na Czerwcowe Wzgórze. Przegląd filmowy „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren" potrwa od 30 maja do 1 czerwca. Bilet na film kosztuje 10 zł. Aby przyjemnych chwil świętowania było jeszcze więcej w Kinie „Światowid" odbędzie się jedno wspólne święto pod nazwą „Dzień Matki i Dziecka". Już 30 maja o godz. 12.30 w dolnym holu „Światowida" będzie można wymienić się ubraniami, obejrzeć pokaz mody, a także obejrzeć dobry film.
      
       Biblioteka Elbląska - Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu kontynuując działania w ramach kampanii społecznej „Aktywni do Setki – Wolontariat Seniorów” poświęconej aktywizacji osób w wieku około emerytalnym przy wykorzystaniu nowych technologii, realizowanej przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu organizuje 1 czerwca 2015 roku akcję z okazji Dnia Dziecka pt.”SENIOR CZYTA DZIECIOM Z TABLETU”. Tego dnia w Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida – Dział Literatury Młodzieżowej zaproszone dzieci z elbląskich przedszkoli wysłuchają opowiadań o Mikołajku czytanych z tabletów przez wolontariuszy seniorów. Dzieci wezmą udział w „Konkursie wyobraźni” polegającym na plastycznym przedstawieniu swoich wrażeń i wyobrażeń związanych z usłyszaną opowieścią. Pod okiem seniorów dzieci będą mogły sfotografować swoje rysunki tabletem, wysłać mailem, wydrukować na przygotowanej drukarce. Tabletem dzieci będą też będą mogły wykonywać sobie zdjęcia z koleżankami i kolegami, drukować je na drukarce i wziąć na pamiątkę. Dla dzieci z okazji ich święta przygotowane są sympatyczne upominki.
      
       Multikino - z okazji Dnia Dziecka na najmłodszych kinomanów w Multikinie będą czekały najnowsze premiery filmowe oraz atrakcje, które odbędą się 30-31 maja w godzinach 10 – 15. W sobotę na wszystkich kinomanów będzie czekała Wielka Maskotka rozdająca balony. Można również się z nią sfotografować. Dodatkowo dla umilenia czasu najmłodszym i ich rodzicom zorganizowany będzie pokaz tańca nowoczesnego przedszkolaków. W sobotę i niedziele specjalnie z myślą o dzieciach będą zorganizowane dwa stoiska: sportowe oraz plastyczno-kreatywne. Stoisko sportowe: dla chłopców i nie tylko będą czekały sportowe wyzwania organizowane przez Klub OLIMPIA. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie strzeleckim i żonglerskim (organizowane przez trenerów i zawodników). Dla miłośników piłki nożnej będzie rozstawiona prawdziwa, piłkarska bramka, do której będzie można strzelać gole, rzuty karne czy wolne – możliwości będzie wiele. Do wygrania będą miesięczne karnety do Szkółki Piłkarskiej, koszulki, szaliki i inne gadżety. Stoisko plastyczno-kreatywne: dla dziewczynek i najmłodszych dzieci będzie specjalny Kącik Kreatywno-Plastyczny gdzie będą organizowane gry, konkursy, zabawy z animatorem, zajęcia plastyczno-manualne (dzieci będą mogły własnoręcznie zrobić coś dla siebie, mamy, taty czy rodzeństwa). Dzieci będą mogły pomalować sobie twarze. Każde dziecko które przyjdzie na film otrzyma słodką niespodziankę!
      
       Nowa Holandia - 31.05 już od rana zabawy prowadzić będą animatorzy, którzy nie wiedzą co to nuda. Odwiedzający Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia koniecznie musicie zlokalizować tegoroczne nowości - Labirynt, Obłędny Tunel i Kopalnię Złota. Do tego rejs tramwajem wodnym i miejsca dawno już zlokalizowane, ale wciąż popularne: zjeżdżalnia Lew Gigant, place zabaw, mini zoo, ścieżka edukacyjna i replika osady Wikingów, ptaszarnia. Lokalizuj atrakcje: 31 maj od godziny 10 do 20. Więcej informacji na stronie lub pod numerem tel. 55 625 20 85.
      
       OSP Krzewsk - 4 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 13:00 Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku zaprasza na imprezę rodzinną zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych przewidziano całą gamę atrakcji (m.in. konkursy z nagrodami, pokazy sprzętu strażackiego połączone z pogadankami na temat bezpieczeństwa, symulowaną akcję ratowniczo-gaśniczą, wizyty paralotniarzy, zajęcia plastyczne, wizytę podnośnika strażackiego oraz nieodzowny element tego typu imprez: grochówkę strażacką, grill, ognisko... I wiele innych). Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny!
      
       Park Linowy Chrobry - 1 czerwca na każde dziecko czeka słodki upominek. W dzień dziecka zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do parku linowego przy Górze Chrobrego. Jest tu kilka tras o zróżnicowanym stopniu trudności (łatwy, średni, trudny), każda z nich składa się z kilkunastu różnych przeszkód zaprojektowanych tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Trasa dla najmłodszych dzieci zabezpieczona jest siatkami asekuracyjnymi aby maluchy mogły chodzić po przeszkodach bez uprzęży. Goście gastronomii mogą wypoczywać u zbocza naszej górki na leżakach, a na dzieci czekają rakietki do badmintona, piłki, hula hop. Zapraszamy w godz. 11-20.
      
       SP nr 4 - w sobotę, 30 maja odbędzie się Wiosenny Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza 41 w Elblągu. Jeżeli dysponujesz wolnym czasem w godz. od 11 do 14 (jeśli nie uwzględniłeś nas w swoich planach, masz jeszcze czas na drobne korekty), przyjdź do naszej szkoły i sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie! Bubble football, wielki tor przeszkód, gry i zabawy sportowe, warsztaty modelowania balonów, kawiarenka i grill – to tylko niektóre z propozycji. Na pewno znajdziesz coś dla siebie i swoich najbliższych. Serdecznie zapraszamy!
      
       Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” -
organizuje dla najmłodszych mieszkańców osiedla Zawada Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Impreza będzie miała miejsce na boisku oraz terenach zielonych przy ul. Kasprzaka, w sobotę 6 czerwca 2015 r. w godzinach 11.00 - 14.00. Organizatorzy przygotowali na ten wyjątkowy dzień szereg atrakcji i niespodzianek. Będą to między innymi: dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny Eurobungee, tor przeszkód komandosa. Dla milusińskich przygotowano również stacje sportowo – rekreacyjno - zabawowe, malowanie twarzy, występ dziecięcej grupy muzycznej, mikrofon dla wszystkich oraz zabawę przy muzyce mechanicznej. Ponadto prezentację rekonstrukcji historycznej Wikingów, Słowian i Bałtów – dawne gry i zabawy, zbrojownia, kuchnia, pokaz kuglarski i inne. Oprócz tego pokaz sprzętu i wyposażenia Żandarmerii Wojskowej oraz Policji. W tym samym dniu i w tym samym miejscu, w godzinach 16.00 - 20.00 odbędzie się Festyn z okazji Dnia Sąsiada. W programie przewidziano między innymi: bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego, edukację zdrowotną i obliczanie BMI, konkursy i zabawy sąsiedzkie, występy zaprzyjaźnionych zespołów artystycznych, zabawę taneczną „pod chmurką” przy zespole muzycznym i wiele innych atrakcji. Na strudzonych zabawą czekać będzie pyszna grochówka.
      

       Wszystkich zainteresowanych przedstawieniem swojej oferty zachęcamy do kontaktu na milosz@portel.pl
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A w Krynicy Morskiej będziemy mieli źródła geotermalne i baseny do kąpieli w nich. Nowy Burmistrz nam to załatwia. Dla gości przypływających ze Skandynawii żaglowcami przez nowy Kanał-Przekop też będzie to wyśmienita atrakcja. I Krynica zarobi kasę na uratowanie szkoły dla dzieciaków.
 • Co to ma wspólnego z Dniem Dziecka???Bo np my w Elblagu bedziemy mieli nowy kryty basen. .. ..
 • To pisało przecież dziecko:)
 • No no no. .. ja z rodzicami moglbym sie gdzies pobawic. A ja ze swoim 3-letnim dzieckiem to gdzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kochamtomiasto(2015-06-01)