UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

E-porady dla konsumentów

 
Elbląg, E-porady dla konsumentów

W środę (18 lipca) z inicjatywy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uruchomiony został specjalny adres mailowy, który umożliwia uzyskanie bezpłatnej pomocy prawnej z zakresu wiedzy przydatnej konsumentom w wypadku problemu z nieuczciwymi przedsiębiorcami. Dzięki centrum elektronicznych porad, nawet osoby będące z dala od domu, czy na wakacjach mogą liczyć na wsparcie specjalistów.

Pomocy za pośrednictwem poczty elektronicznej udziela Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Każdy konsument mający problem z nieuczciwym przedsiębiorcą może liczyć na wsparcie specjalistów. Wystarczy skorzystać, ze specjalnego adresu porady@dlakonsumentow.pl i opisać problem czy kwestię sporną. Pomoc prawna jest bezpłatna.
       W wypadku, gdy sprawa wymaga bezpośredniej konsultacji eksperta dyżurujący prawnicy wskazują właściwą instytucję lub organizację. Dlatego ten adres mailowy warto sobie zanotować.
      
       Gdzie jeszcze można udać się po pomoc?

       Już od kilku lat (od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 17) pod numerem 800 007 707 działa infolinia konsumencka prowadzona przez Federację Konsumentów, której specjaliści udzielają również bezpłatnych porad w przypadku problemów z nieuczciwym przedsiębiorcą.
      
       Porady prawne można uzyskać bezpłatnie również u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów:
      
       Miejski Rzecznik Konsumentów
       ul. Łączności 1; 82-300 Elbląg
       tel. 55 239 34 56
      
       Powiatowy Rzecznik Konsumentów
       ul. Saperów 14a; 82-300 Elbląg
       tel. 55 239 49 27
       e-mail: rzecznikkonsumentow@powiat.elblag.pl
      
       Nie tylko dla seniorów
       Z myślą o konsumentach powstały specjalne poradniki internetowe, które zawierają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - dotyczące 16 kategorii takich jak: umowy zawierane na odległość, ubezpieczenia, kredyt konsumencki, transport czy nieruchomości. Dużym ułatwieniem są gotowe formularze, dostępne w zakładce wzory pism,  które przy składaniu reklamacji lub pozwów sądowych są niezbędne.
      
       Źródło: UOKiK
      
oprac. MK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama