UWAGA!

Fryzurę też można reklamować

Elbląg, Rys. Grzegorz Konopski
Rys. Grzegorz Konopski

Świadomość konsumentów co do przysługujących im praw z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową jest coraz większa, z czego należy się cieszyć. Jednak jeszcze niewiele osób wie bądź nie ma śmiałości zwrócić uwagi fryzjerowi na sposób wykonania przez niego fryzury.

Pewnie niejedna klientka wolała opuścić głowę i grzecznie zapłacić za nieudaną usługę niż „walczyć” o swoje, a przecież finał nie musiał być taki. Usługa fryzjerska zaliczana jest do umów o dzieło, regulowana jest przez przepisy Kodeksu cywilnego (art. 627-646 K.c.). Pamiętajmy zatem, że tego typu usługi także podlegają reklamacji, a zgłoszenie reklamacyjne powinno być sporządzone pisemnie.
       Podstawą prawną składania roszczeń reklamacyjnych jest art. 637 K.c., który stanowi m.in. o tym, że jeżeli dzieło ma wady, zamawiający może żądać ich usunięcia. W przypadku, gdy wady nie dadzą się usunąć, zamawiający może od umowy odstąpić, o ile wady są istotne. Jeżeli wady nie są istotne, zamawiający może żądać obniżenia wynagrodzenia w odpowiednim stosunku.
      
      
      
Ewelina Antczak-Bobińska, IH Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A jaki jest termin reklamacji? Rozumiem, że reklamować można wszystkie usługi fryzjerskie?
 • A w jaki sposób ma być usunięta wadliwie wykonana fryzura? Co jak fryzjer za dużo wytnie? Będą doklejać? Ogolą na łyso, potem poczekają jak odrosną i na nowo obetną? Co mam rozumieć przez reklamację? Że co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nie kumaty(2009-10-27)
 • Zdarzyło mi się ze dwa razy, że miałam brzydko ostrzyżone włosy ale na poprawkę nie poszłam już do tej samej fryzjerki. .. bo co ona mogłaby poprawić, jeśli nie umie ciąć włosów?? Poprawiałam u innej z tego samego zakładu. Dodam jeszcze przy okazji, że nazwa salonu fryzjerskiego i wysokie ceny nie świadczą o umiejętnościach zatrudnionych tam fryzjerów.
 • Tylko jak udowodnić fryzjerowi, że fryzura jest niezgodna z umową? Trzeba przed strzyżeniem sporządzić umowę na piśmie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2009-10-28)
 • Buhahahahaha!!!Chyba świadomość osoby piszącej ten artykuł o roszczeniach przysługujących konsumentowi w przypadku niezgodności towaru z umową jest zerowa:) Mój drogi autorze. .Przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i o zmianie kodeksu cywilnego wprost wyłączają przepisy kodeksu cywilnego o rękojmi. Więc zanim coś się napisze, najpierw się zastanówmy:)
 • tak się składa, że sam lepiej człeku zapoznaj się z przepisami bo autor artykułu ma rację. .. .a rękojmia TO CO INNEGO niż niezgodność towaru z umową, zręsztą o rękojmii to tu słowa chyba nie znalazłeś co? ponadto można sobie o tym poczytać na stronce rwww. federacja-konsumentow. org. pl no i należy pamiętać że czym innym jest istnienie przepisów chroniących konsumenta a czym innym jest ich egzekucja, więc faktycznie ciężko byłoby co niektóre usługi udowodnić. .. ale już choroba skóry wywołana farbą daje podstawy do odszkodowania za poniesione koszty leczenia, tylko weź tu człowieku trzymaj rachunek. .. o ile jeszcze się go dostanie; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  owidio(2009-11-02)
Reklama