UWAGA!

Podpisałeś umowę na pokazie? Masz 14 dni, by z niej zrezygnować

 
Elbląg, Podpisałeś umowę na pokazie? Masz 14 dni, by z niej zrezygnować
fot. policja

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą elbląskiej komendy stali się stałym „gościem” hotelowych prezentacji. Dodatkowo funkcjonariusze współpracują w tej kwestii z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta w Urzędzie Miejskim oraz Urzędem Celno-Skarbowym.

W Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą, elbląskiej komendy prowadzonych jest obecnie 20 spraw pod kątem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem, czyli potocznie mówiąc oszustw. Wszystkie te sprawy dotyczą osób, które brały udział w różnego rodzaju pokazach organizowanych w hotelach i wynajętych salach.
       - Osoby te zakupiły towary o faktycznej wartości od 700 do 1200 złotych a zapłaciły za ten towar podpisując umowę kredytową kwotą 8-9 tysięcy złotych a czasem i wyższą – mówi podinsp. Marek Pikus naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. – Współpracujemy na co dzień z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta oraz Urzędem Celno-Skarbowym.
       Wczoraj po jednym z takich pokazów funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego przesłuchiwali pracowników firmy organizującej taką hotelową prezentację. - Dotyczyło ono m.in. organizowanej w trakcie prezentacji loterii, której przeprowadzenie wymaga stosownych zezwoleń – mówi nadkom. Joanna Tomaszewska z elbląskiej delegatury Urzędu Celno- Skarbowego. - Materiały zostaną dołączone do prowadzonego postępowania.
       Na miejscu był obecny również miejski rzecznik praw konsumenta. - W praktyce Rzecznika Konsumentów spotykam się z osobami, które nierzadko podpisały w czasie spotkania umowę lub kilka umów i zobowiązanie finansowe na około 9 tysięcy złotych i jednocześnie kupiły przedmioty, które… tak naprawdę były im zbędne – a których wartość była znacznie zawyżona tłumaczy Paweł Rodziewicz, miejski rzecznik praw konsumenta w UM w Elblągu.
       Pamiętajmy też o tym, że konsument jest chroniony przez prawo. Jedną z jego możliwości ochrony jest prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od jej podpisania. Policjanci zalecają przede wszystkim dokładne zapoznanie się z treścią jakiegokolwiek podpisywanego dokumentu.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nic nie zastąpi głowy na karku i krytycznego myślenia. To, że ludziom wciska się posypane brokatem g... to już inna sprawa. Trzeba myśleć!
 • Kolejny taki proceder będziecie mieli w Hotelu Żulawy 2 czerwca. Od 11 tej do 17.Było już sporo telefonow.
 • Będziemy, spoko.
 • ehhh. .. "dojrzeli" problem. .po kilku latach nabierania elbląskich emerytów. .. panowie policjanci - to co się tam dzieje podlega art. 286 Kodeksu Karnego. .. .te mafio-firmy (jeden kolega rejestruje już 10 firmę robiącą to samo = wyłudzenia od emerytów). .. I NIC !!!! Widzę już to 100 artykułów o tym, jak dzielnie złapaliście jakiegoś małolata z garstką marihuany, a pod waszym nosem oszukano w Elblągu już chyba tysiące emerytów (na 1 pokaz przychodzi kilkadziesiąt osób, a takich odbyły się tu chyba setki). "Brawo" elbląska "policja" :(
 • ciekawe, jak traktować elbląskie hotele wynajmujące sale konferencyjne takim przestępcom? Pomoc w oszustwie? "paserka"?;)));/
 • Ludzie w wieku 70 lat i więcej nie myślą tak sprawnie jak młodsi i zostali w innych czasach
 • caramba
 • @LekarzEmeryt - To nie jest wina policjantów tylko chorego prawa, które szemranym firmom pozwala na tego typu działania. Policja w tym przypadku niewiele może, ale fajnie że będąc na miejscu pokazuje cwaniaczkom, że nie są tak do końca bezkarni
 • W końcu ktoś się tym zajął!! Brawo! Tylko czemu dopiero teraz? Przecież od lat to zjawisko występuje
 • Te pokazy są niezłe :D byłem raz w zeszłym roku, akurat reklamowali jakiś masazer na krzesło i garnki, po sprawdzeniu każdego prosuktu na allegro (podczas prezentacji oczywiście XD) wyszło mi 2500 z kawałkiem za wszystko czyli masażer, komplt garnków, mikser i coś tam jeszcze, oni chcieli dac klientowm promocyjną cenę w wysokości tylko 9000 zł :D masażer oczywiście był wart 5000 tylko że na allegro moża go kupić za 500 :D, tak samo mój wujek, kupił garnki i odkurzacz za chyba 12 000,z tym że koszt obu reczy nie przekraczał 6000 :D Pozdrawiam kupujących :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  S@jmon(2019-05-27)
 • Tyle się o tym mówi, a emeryci dalej się nabierają na tą gadkę szmatkę. Obudźcie się wreszcie i nie te kosmixzne ceny.
Reklama