UWAGA!

Porady dla działkowców

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym działkowcy rzadziej pojawiają się na terenie ogrodów. Korzystają z tego złodzieje i włamują się do altanek. Ich łupem padają nierzadko wartościowe przedmioty pozostawione przez działkowców, m.in. narzędzia. Policjanci radzą, jak zapobiegać takim przykrym sytuacjom.

Przede wszystkim należy sprawdzić zabezpieczenie altanek, stan zamków, ewentualnie zamontować dodatkowe zabezpieczenia techniczne. Warto zabrać z domków wartościowe przedmioty, które nie będą używane w czasie zimy, a przechowywane w altankach narzędzia oznakować. Znakowanie prowadzone jest bezpłatnie w najbliższej jednostce policji na podstawie dowodu zakupu rzeczy i dokumentu tożsamości.
     Należy także odłączyć dopływ energii elektrycznej do altanki. Policjanci radzą również, by w miarę możliwości odwiedzać i sprawdzać altanki na działkach oraz na zasadzie wzajemności zwracać jednocześnie uwagę na działki sąsiadów, a szczególnie na osoby nieznajome poruszające się po terenie ogrodu. O niepokojących sygnałach należy niezwłocznie informować policję.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "dodatkowe zabezpieczenia techniczne" może alarm z powiadomieniem. Mam altankę na mała klódeczkę którą można gwoździem otworzyć i nie mam włamów a sąsiad ma dwie sztaby i kilka razy w roku spenetrowana altankę. Inny sąsiad tak zabezpieczał że jak nie mogli wejśc to spalili całośc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-10-16)
 • a czy dzialkowcy wiedza, że Urzad Miejski, chce w niedligim czasie zlikwidowac 90 % dzialek w wschodnim rejonie elblaga pod budowę obwodnicy WSCHOD???
 • Z naszych działek ponoć wyprowadził sie wesoły Fred. Chwalił się swoją emeryturą, sprowadzał meneli i k. .wy. Dali mu po ryju, a potem okradli nawet ze słomy w butach :-)
 • Dla działek to tez powinny obowiazywac jakies standardy jakościowe. Jak liscie opadną to wyraźnie widac jaki to element dekoracyjny rubieży miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2007-10-26)
 • moim zdaniem niema znaczenia jak sie zabezpieczymy czy oznakujemy sprzet kto pozniej bedzie szukal szpadli za 15 zyla poprostu zostawic otwarta i liczyc na to ze nie okradna nie spala tylko przezimuja proste trudne zalezy jak dla kogo narka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZIMA HAHAHA(2007-11-03)
 • Czerwony sam jesteś chyba opadły jak "żółty jesienny liść"
 • ja bym proponowal na dobry poczatek: 1.plot pod napieciem, 2.zakopac kilka min w wejsciu na dzialke i do okola altanki, 3.w altance zamknac psa z grupy szegolnie niebezpiecznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pomyslowy dobromir(2007-11-07)
Reklama