UWAGA!

Test zmywarek

Elbląg, Test zmywarek

Choć wciąż wiele osób sądzi, że to wyrzucanie pieniędzy, prawda jest taka, że zmywarka pomoże je zaoszczędzić. Ważne jest tylko, by dokonać właściwego wyboru. Niestety tylko jedna zmywarka spośród 20 przetestowanych otrzymała dobrą ocenę. Co ciekawe, jest to jeden z tańszych modeli. Pozostałe badane zmywarki eksperci mogli ocenić jedynie dostatecznie.

W międzynarodowym teście z udziałem Fundacji Pro-Test, szczegółowym badaniom w laboratorium poddano 20 modeli zmywarek. Wśród nich znalazły się zarówno zmywarki do zabudowy, jak i urządzenia wolnostojące popularnych marek, takich jak: AEG-Electrolux, Beko, Bosch, Candy, Electrolux, Fagor, Hotpoint Ariston, Ikea, Indesit, Miele, Siemens, Whirlpool i Zanussi, w cenach od 1080 do 5230 zł.
       Test wykazał, że wysoka cena zmywarki nie musi automatycznie oznaczać dobrej jakości, a urządzenie za niewiele ponad 1000 zł może dawać znacznie lepsze efekty zmywania niż te najdroższe.
       Najlepiej w teście wypadł jeden z trzech badanych modeli Siemensa, który jako jedyny otrzymał ocenę dobrą. Zwycięska zmywarka należy do grupy tańszych urządzeń (ok. 1430 zł). Najniżej eksperci ocenili modele następujących marek: Candy, Zanussi oraz jeden z modeli Hotpoint Ariston.
       W ramach testu, zmywarki zostały poddane licznym badaniom, które pozwoliły ocenić ich jakość. Najważniejsze było badanie jakości zmywania, w tym: czystości naczyń, pozostawiania zacieków, suszenia i czasu cyklu zmywania. Zmywarki zbadano też pod względem dbałości o środowisko naturalne i oszczędności: sprawdzono, ile zużywają wody i prądu. Następnie ocenie poddano instrukcje obsługi oraz wygodę użytkowania zmywarek, a także nasilenie hałasu podczas ich pracy.
       Pełne wyniki testu można znaleźć na stronie www.Pro-Test.pl.
       Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu „Pro-Test” i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research & Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama