UWAGA!

Zespół Szkół Gospodarczych

Elbląg, Zespół Szkół Gospodarczych
(fot. Damian Matwiejczyk).

Dziś w naszym cyklu dla tegorocznych absolwentów gimnazjów prezentujemy Zespół Szkół Gospodarczych, w piątek czytajcie o Zespole Szkół Mechanicznych.

W skład Zespołu Szkół Gospodarczych wchodzą: czteroletnie Technikum Gastronomiczne, trzyletnie Liceum Profilowane, Zasadnicza Szkoła Zawodowa dwuletnia i trzyletnia, trzyletnie Technikum Uzupełniające po ZSZ oraz Policealna Szkoła Zawodowa dwuletnia lub roczna.
     Szkoła gwarantuje wysoki poziom kształcenia zawodowego w zawodach branży gastronomicznej i odzieżowej. W ramach zajęć odbywają się praktyki zawodowe w renomowanych zakładach, udział w różnych formach zajęć integracyjnych i psychoterapeutycznych. Szkoła ma zaplecze w postaci dobrze wyposażonych warsztatów szkolnych i pracowni przedmiotowych. Do dyspozycji uczniów są nowoczesne sale komputerowe, bogaty zbiór biblioteczny oraz czytelnia multimedialna.
     Zespół Szkół Gospodarczych utrzymuje kontakty z niemiecką Realschule w Leer (jest to odpowiednik polskiego technikum). Wymiana młodzieży obu szkół trwa już od 1996 r. Celem kontaktów zagranicznych jest przede wszystkim nauka języka obcego, poznawanie kultury oraz współczesnych obyczajów obu krajów.
     Szkoła współpracuje z kilkoma szkołami za granicą w ramach dwóch programów. Pierwszym z nich jest"Program poprawy jakości usług gastronomicznych i hotelarskich", drugim "Program Sokrates-Comenius". W obu tych programach ZSG współpracuje ze szkołami ze Słowacji, Szwecji, Danii, Belgii i Francji.
     W roku szkolnym 2005/2006 szkoła zawarła porozumienie z Polsko-Fracuskim Funduszem Współpracy w Warszawie. Dzięki temu uczniowie mają możliwość wyjazdu na dwumiesięczną praktykę zawodową w okresie wakacji do przedsiębiorstw we Francji. Przed wyjazdem przechodzą intensywny kurs języka francuskiego finansowany ze środków funduszu. W czasie praktyki mają zapewnione darmowe noclegi i wyżywienie oraz otrzymują stypendium w wysokości ok. 300 euro miesięcznie.
     Rok 2006 jest dla szkoły rokiem jubileuszowym. W październiku odbędą się uroczystości związane z 60-leciem szkoły.
     
     Oferta edukacyjna
     Technikum Gastronomiczne - nauka w technikum trwa cztery lata, do wyboru są dwa kierunki kształcenia: technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz kucharz.
     Liceum Profilowane - nauka trwa trzy lata, do wyboru są dwa profile: usługowo-gospodarczy i kreowanie ubiorów.
     Zasadnicza Szkoła Zawodowa - dwuletnia kształcąca w zawodzie kucharza małej gastronomii oraz trzyletnia przygotowująca do wykonywania zawodu cukiernika i krawca.
     Technikum Uzupełniające po ZSZ - nauka w technikum trwa trzy lata, jest tylko jeden kierunek kształcenia - kucharz (w technikum istnieje możliwość podjęcia nauki przez dorosłych, kierunek kształcenia - technik technologii żywienia).
     Szkoła Policealna na podbudowie liceum profilowanego ZSG - oferuje profil usługowo-gospodarczy, kształcenie trwa jeden rok. Na podbudowie liceum ogólnokształcącego i innych typów liceów profilowanych odbywa się kształcenie w zawodzie technika organizacji usług gastronomicznych, kelnera i technika technologii odzieży, wówczas nauka trwa dwa lata.
     Języki obce nauczane w Zespole Szkół Gospodarczych to angielski, niemiecki i rosyjski.
     W szkole istnieje możliwość korzystania z zajęć pozalekcyjnych, na które składają się różnego rodzaju kółka zainteresowań: ekologiczne, PCK, teatralne, turystyczne, dziennikarskie, informatyczne i koło miłośników żywego słowa. Ponadto prowadzone są zajęcia SKS.
     
     Terminy rekrutacji
     Do 29 czerwca należy złożyć dokumenty. 3 lipca zostaną ogłoszone wyniki wstępnej rekrutacji. Do 5 lipca do godz. 15 należy potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole i złożyć oryginał świadectwa. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 7 lipca, a do 14 lipca do godz. 15 trwać będzie rekrutacja uzupełniająca.
     
     Kontakt
     Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu, ul Królewiecka 128, tel. 055 234 62 23, e-mail: zsgelblag@wp.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • www.zsg.republika.pl oto adres szkoły :) tam tez jest duzo ciekawych informacji :)
 • szkoła ok.. mamy nowe pracownie.... ludzie sa ok... nauczyciele też..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  absolwentka(2006-04-05)
 • Zawsze marzyłem o umiejętności gotowania. Niestety brak talentu w tym kierunku, ale czasami bywam w,,garach,, i jedzenie mi bardzo smakuje. Pozdrawiam talenty, wszystkich nauczycieli i oczywiście Panią Dyrektor. Na mapie Elbląga Was widać ! Niezależnie od czasu, niezależnie, jakiej jest nacji czy frakcji, człowiek chciałby mieć dobre jedzonko i ładnie sie ubrać.
 • to moja szkola jest superrrrr!!!!! wpadajcie do niej jak najpredzej nie bedziecie zalowac nauczyciele sa spoko nie ma sie czego bac ludzie tez!!!!! nie czekajcie wpadajcie!!!!! "GARY" GORA!!!!!
 • moim zdaniem jest to szkola najleprz pod sloncem nie ma leprzej!!! dowiecie sie jesli do niej przyjdziecie najgorszy jest ostatni rok bo wielkie przywiazanie nie pozwala od niej odejsc lzy kreca sie w oku jak wracaja wspomnienia :) gary najlepsza szkola!!!!!
 • Uaważam ze to jest nie wporzadku!!!
 • mam takie pytanie: chce sie dostac do tej szkoly, jakie są wymagania??? proszę pomorzcie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Sylwka(2007-02-19)
 • minelo juz z 40lat jak uczeszczalam do mojej najlepszej pod sloncem szkoly to wlasnie byla odzeizowka!z wielka checia tam sie przebywalo.a jacy wspaniali nauczyciele! klimat super ,zero stresow!wspominam jeszcze ciagle te zlote czsy!lzy kreca sie w oku,kiedy rzceywistoscia jest to, ze czsu sie nie cofnie ,aszkoda wielka!! powtorzylabym to jeszcze raz gdyby tylko bylo mozliwe!pozostaly tylko przemile wspomnienia...chcialabym chociaz ta droga serdecznie pozdrowic moje 3 ukochane profesorki; panie zofie przybylek od sks, cecylie orych warsztaty i krystyne kubiszewska.tym ktorzy tam uczeszczaja bardo zazdroszcze,ale jednoczesnie jestem zadowolona ze tam sa, ze szkola tetni nadal swym zycie! ja teraz tylko moge byc tam w swoich marzeniach i stapac po niej nieobecna ,smutno.....pisze to z bardzo daleka.pozdrawiam.
 • hi or hallo !!! po tylu latach hi hi oh!!! jestem starym absolwentem zasadniczej szkoly gastronomicznej w elblagu ktory wyjechal zaraz po kursie w grone shule w niemczech w 2003 roku i zrezygnowal z dalszej edukacji w technikum gast. zamykajac sobie droge do kierunku w ktorym sie ksztalcilem. Mialem wspaniale nauczycielki z tej sperspektywy biorac he he po kilku latach ale wspominam je bardzo czesto i pozdrawiam goroco bez nazwisk !!! please ludzie uczcie sie bo nawet w anglii jesty ciezko po tylu latach ucieczki a juz jest ich 4 zaluje swojego wyboru ze nieukonczylem technikum wieczerowego. Mmam teraz beke z tego czego narzelkalem w czasie odbywania rygorystycznego nauczania pozdro gorace dla naszej niezniszczalnej czworki kolek (kolecki), saper (laszczewski), perio(pernak), gonsior(gosieniewski)!!!!!pozdro london lukaszkolecki21@msn. com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  kolecki(2007-11-08)
 • to znowu ja kolek jesli ktos z mojej ekipy2003 mnie czyta ! daj znac na moj adres lukaszkolecki21@msn. com laszczak, perio, gonsior, emilka, izka, grabiniak, podlaski, slawinski itd. krotka pamiec!!! he zoimy jestem na fali london uk juz od 4 lat pozdro and respect for those years spend with you !!!
 • Wspaniala szkola. 1980 Lata byly super bez stresow jaka szkoda ze nie moga wrocic. Gary w Elblagu to najleprza szkola.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  dorota z australii(2007-11-13)
 • Jestem absolwentką tej szkoły z lat 1965-1970 i bardzo mile ją wspominam. Wychowawczynią była p. Lidia Gutowiec (7 grudnia 2007 roku zasnęła na zawsze). Pilnie szukam koleżanek i kolegów z mojej klasy.
Reklama