UWAGA!

15 lat temu w Elblągu... były plany na Modrzewinę

 Elbląg, Prezydent Henryk Słonina miał plany co do Modrzewiny
Prezydent Henryk Słonina miał plany co do Modrzewiny (fot. arch. AD)

W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 9 marca 2001 r. Prezydent Henryk Słonina zorganizował spotkanie dotyczące wypracowania stanowiska w sprawie lokalizacji terenów proponowanych przez miasto do włączenia do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Prezydent Słonina stwierdził, iż lokalizacja Warmińsko-Mazurskie SSE na obszarze dzielnicy Modrzewina Południe jest bardzo atrakcyjna dla przyszłych inwestorów oraz zgodna z kierunkiem rozwoju Elbląga.
       Na spotkaniu został podany szacunkowy koszt uzbrojenia tego terenu, który jak ocenia się wyniesie 8 mln 750 tys. złotych. Uzbrojenie polegałoby m.in. na doprowadzeniu wodociągu, infrastruktury odprowadzania ścieków komunalnych, wód opadowych, wybudowaniu
       dróg dojazdowych oraz częściowej partycypacji w podłączeniu sieci energetycznej.
       Z wstępnych ustaleń z prezesem strefy wynika, iż teren Modrzewiny (28 ha) mógłby być przekazany przez miasto w formie aportu do strefy, a uzbrajanie terenu może być kontynuowane systematycznie tj. po pozyskaniu pierwszych inwestorów środki uzyskane ze sprzedaży gruntu byłyby przeznaczane na dalsze uzbrajanie terenu w media.
       - Mając na uwadze tworzenie nowych miejsc pracy oraz obniżanie bezrobocia, co przyczyni się do ożywienia gospodarczego miasta i regionu, ponownie argumentowano włączenie do SSE terenu zabudowanego położonego w Elblągu przy ul. Stoczniowej - informuje rzecznik elbląskiego UM Artur Zieliński.
       Największym atutem tego terenu jest fakt uzbrojenia terenów we wszystkie media o wystarczającej mocy i przepustowości. Ostateczną decyzję o włączeniu do specjalnych stref ekonomicznych podejmie Rada Ministrów.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Trzeba być TOTALNYM IMBECYLEM bo strefę firm ulokować dokładnie po drugiej stronie miasta od głównych szlaków komunikacyjnych jakimi są S 7 i S 22 ! To "Geniusaze" Elbląscy w "nagrodę" ze ten bubel wybrali Wróbla na prezydenta !
 • Trzeba było wybrać Pomorską strefę ekonomiczną, a nie jakąś szuwarowo-bagienną. Przecież już sama nazwa sugeruje zacofanie i zapaść cywilizacyjną, czym odstrasza inwestorów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  laskipaa(2016-03-05)
 • Wróbel i Słonina by przez kuchnię, salon a następnie sypialnię wnosili węgiel do piwnicy !
 • Jak widać warmińska strefa ekonomiczna nie przyciąga jak magnes inwestorów. Powód jest prosty - kto by chciał inwestować w czymś co jednoznacznie kojarzy się z Polską B. Zastanawia mnie natomiast jedno. Jakiś czas temu pomorska strefa ekonomiczna wyszła z propozycją osiedlenia się w Elblągu. Nasze władze ją olały. A tymczasem pomorska strefa ma się o niebo lepiej niż ta "olsztyńska". W takim razie czemu władze miasta olały tą propozycję? Czyżby im nie zależało na rozwoju miasta? A może po prostu "siedzą" już w kieszeni Olsztyna i się boją jakichkolwiek akcji mogących kojarzyć Elbląg z jego prawowitym województwem - Pomorskim? Odpowiedzcie sobie sami. ..
 • Bo to jest TWA -Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. Wróbel, Gelertowa, Protas. W pomorskim by grali trzecie lub czwarte skrzypce a w szuwarowobagiennym brylują ( systematycznie niszcząc Elbląg, młodzi to widzą i tak ogromna ucieczka młodych z miasta, za iles lat nawet nie bedzie komu klamkę naprawić, śmieci wywozić bo zostaną same przydupasy po studiach politycznych i znajomki TWA)
 • kochani, to był wojskowo -przemysłowy diel, Wojsko oddało Modrzewinę, jednocześnie pojawili się naganiacze od wyrywania kasy pod pozorem rozwoju terenów inwestycyjnych, wam się |Modrzewina nie podoba, ale pomyslcie ile firm od projektowania, budowy, wyposażania zarobiło setek milinów na tej bzdurze? Heniu łyknał ich bajdy o Modrzewinie i płacił nasza kasą doprowadzając miasto do ruiny i zapaści cywlizacyjnej, ale wyście tumany wybrali Henia to macie to co macie, nedza i zapaść
 • Chcesz powiedzieć, że dla "stołków" i ciepłych posadek nasze miasto, cierpiąc w szuwarowo-bagiennym, jest traktowane niczym prywatny folwark i miejsce do robienia krótkotrwałej kariery kilku osób?
 • Co to jest diel tłumoku?
 • wrobel i slonina powinni za ta wtope trafic do wiezienia! za niegospodarnosc!
Reklama