UWAGA!

Będzie podatek od sztucznej wyspy?

 
Elbląg, Wizualizacja - budowa kanału spowoduje także budowę sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym (Urząd Morski w Gdyni)
Wizualizacja - budowa kanału spowoduje także budowę sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym (Urząd Morski w Gdyni)

Burmistrz Krynicy Morskiej chce nałożyć dwuprocentowy podatek na sztuczną wyspę, która powstanie na zlecenie rządu na Zalewie Wiślanym po przekopie mierzei. Może to skutkować milionowymi wpływami do budżetu gminy.

Jeśli znajdą się wykonawcy na wykonanie przekopu, za około dwa lata na Zalewie Wiślanym powstanie sztuczna wyspa o powierzchni 181 hektarów. Została zaprojektowana na planie elipsy o długości osi głównych 1932 m i 1192 m. Wyspa ma mieć wysokość 2-3 m nad poziom morza. Na wyspę trafi grunt wybrany z Zalewu Wiślanego.
       Teraz, jak się dowiadujemy, burmistrz Krynicy Morskiej zamierza opodatkować wyspę nie według stawki za nieużytki, lecz wysokim, bo dwuprocentowym podatkiem od wartości budowli.
      
       Więcej na trojmiasto.wyborcza.pl
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Chcieć to nie móc. Oddajcie województwo elbląskie, wyspa będzie nasza!
 • To już nie protestuje przeciw przekopowi ? Kiedy i jak ustalił, że On będzie pobierał kasę ?
 • i takiego barana burmistrza wybrali - teraz kto zapłaci za ten podatek? Sami wyspiarze, którzy na niego głosowali;P
 • Co raz ciekawiej : )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  1
  pampi-Zawada.(2019-01-12)
 • on powinie płacić podatek od swojej głupoty i opłatę antysmogową przez całe lato płoną i smrodzą gryle i ogniska oraz wędzarnie ryb i to im nie przeszkadza bo kasa
 • Tak bardzo chciałbym, aby nadal na mapie Polski istniało województwo elbląskie ze stolicą w Elblągu. Elbląg się rozwijał i miał swoje pieniądze. Wszystko było dobrze dopóki Buzek nie podzielił Polski na 16 województw. Krynica Morska, która powstała dzięki Elblągowi została wchłonięta przez województwo pomorskie. Oczywiści elbląscy urzędnicy pisali do Warszawy petycje ,żeby Elbląg był województwie pomorskim, ale niestety. Na chama nas wwalili do województwa warmińsko-mazurskiego ,którego stolicą jest Olsztyn. Wielu elblążan czuło się pokrzywdzony. 1 stycznia minęło 20 lat od Elbląg jest woj. warm.maz. Elbląg został przez Olsztyn okradziony niemal ze wszystkiego. Do tego Olsztyn blokuje rozwój Elbląga. Buzek to powinien przyjechać do Elbląga i elblążanom w oczy spojrzeć.
 • To trzeba być skończonym baranem. Czas Panie udać się do porządnego lekarza. Krynica została wybudowana przez elblazan A podatki to Ty nam powinieneś płacić. Niedługo nowy podział administracyjny kraju i zastanów się czy warto zadzierac bo można źle skończyć.
 • To taki polski Dubaj bedzie?
 • Bicie piany. Planować to sobie on może. Wyspa nie będzie pod jego zarządem, zresztą kto by miał jemu ten podatek płacić? Ptaki, które tam będą żyły? Niech Krynica nie przesadza. Na tym przekopie wyjdzie dobrze bo dodatkowi turyści się pojawią. Żadne utrudnienia w dojezdzie do tej wiochy nie będą występowały bo zawsze jeden z dwóch mostów będzie przejezdny więc to jest ze strony burmistrza pod publiczkę.
 • @Lalek - Tak i ta elbląska wioska stanie się wojewódzka, już tylko patrzeć - tylko głupek wierzy w ten durny przekop
 • jesli chodzi o przynaleznosc kiedys kiedys elblag nalezal do wojewodztwa olsztynskiego pozniej do gdanskiego az wrescie stal sie wojewodztwem a to ze zostal okradziony przy likwidacji wojewodztwa to wiekszosc elblazan pamieta ten rozboj w bialy dzien co do krynicy morskiej moze sobie pomazyc z tym podatkiem ma facet fantazje spytajcie o jego dilera tez zaopatrzymy sie o takie fantazje zalew wislany nie nalezy do krynicy morskiej to nie ich wlasnosc a wy internauci nie bierzcie wszystkiego do siebie jest takie powiedzenie psy szczekaja karawana jedzie dalej
 • Buzek to PO. PO jest przeciw przekopowi i Portowi w Elblagu. Mozna zrobic referendum dla utworzenia województwa Żuławskiego ze stolica w Elblągu. Od Ostródy do Kiezmarka. Od Braniewa do Moraga po Kwidzyn, Prabuty Malbork.
Reklama