UWAGA!

Co po EZNS?

„Czy ponad 4-hektarowa działka, tuż przy rzece Elbląg okaże się łakomym kąskiem dla inwestorów zainteresowanych elbląską drogą wodną? Odpowiedź na to pytanie padnie już za dwa tygodnie” - napisał Dziennik Elbląski.

„Działkę zabudowaną obiektami do niedawna służącymi Elbląskim Zakładom Napraw Samochodowych sprzedaje syndyk. Firma po ponad półwieczu działalności zniknęła z gospodarczej mapy miasta. Z powodu niewypłacalności sąd zdecydował o jej upadłości połączonej z likwidacją majątku spółki. Pracę stracił 47 osób. (...)
     Pani syndyk ma teraz nadzieję, że uda jej się sprzedać majątek likwidowanej spółki w całości. Potencjalny nabywca może zyskać prawo wieczystego użytkowania 11 przylegających do siebie działek o łącznej powierzchni 4,1 ha oraz prawo własności budynków, budowli i maszyn, których nie można było zdemontować”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Już się rozmarzyłem i widzę oczami wyobraźni jak nowy właściciel stworzy tam kilkadziesiąt miejsc pracy!:) Znając atrakcyjność inwestycyjna Elbląga, powstanie tam kilka hurtowni, sklepów z meblami, szmateksów, myjnia samochodowa, skup złomu, pierza i makulatury!!!:) Ale się rozmarzyłem!:) Na prawdę nasze miasto po prostu jest skazane na sukces!!!:)
 • Ma tam powstac ogromny terminal przeladukowo kontenerowy. No i w zwiazku z tym zatrudnienie znajdzie tam wiecej niz 47 pracownikow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dobrzepoinformowany(2005-08-25)
 • Rzeczywiście to problem, co zrobić z tą działką. Na likwidacji EZNS-u (ELZANAS) kończą się chyba ostatecznie samochodowe aspiracje Elbląga. Szkoda. Elbląg miał kiedyś duże tradycje w rozwoju motoryzacji. W pierwszej połowie XX wieku, na terenie likwidowanego obecnie EZNS-u działała prężnie firma samochodowa (samochody cieżarowe) Franza Komnicka - Automobilfabrik Komnick A.G. W 1931 r. została przejęta przez firmę Büssing NAG z Brunszwiku, a w Elblągu utworzono Zakład Frabryczny pod nazwą "Elbląg - Zakład Wschód" (Werk Ost), gdzie pod koniec wojny pracę miało ponad 1000 robotników. Dzisiejsza firma samochodowa MAN, to właśnie też częściowo d. zakłady Büssing NAG. Kiedyś dzisiejsza ul. Frabryczna nazywała się "Kominck-Straße". Zdziwienie budzi więc, że nie podtrzymano tych tradycji, a przetargi na budowę fabryk samochodów w Polsce wygrały takie miejscowości jak wieś Kobierzyce k. Wrocławia i ostatnio Niepołomice k. Krakowa, gdzie będą produkowane samochody firmy MAN.
 • Moim zdaniem powinien tam stanąć hotel z prawdziwego zdarzenia. Byłby to holel ** ewentualnie *** bo wtedy żeglujący po wodach żeglarze mogliby skorzystać z noclegu. Można też urządzić dobrą restaurację, podającą dania typowo morskie. Jeszcze inny pomysł to dobra dyskoteka, dla przebywających na starówce turystów, no i dla mieszkańców Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2005-08-25)
 • Czemu porezydent swoimi dzilaniami nie probowal uratowac firmy! Zaklady pracy dla miasta to jak woda dla czlowieka, a praca jest podstawa wszystkiego! panie prezydencie dlaczego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  djrybak(2005-08-25)
 • A jak te kontenerowce maja dopłynąc do tego portu? Od Ostródy?
 • Może ktoś z prasy zainteresował by się tym, jakich to "doświadczonych pracowników" z Ciechanowa zatrudnia się na wysokich stanowiskach w ZUSie w Elblągu.;-)))))
 • Wedlug mnie ta kladka co jest na miejscu dawnego mostu wysokiego jest tylko tymczasowa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  djrybak(2005-08-25)
 • Do anonima mam dobre info...że kolejni doswiadczeni i niezastapieni pracownicy dla ZUS dojada wkrótce z Włocławka!!!:) Powaga!!!:)
 • taki dobrobyt nastal w elblagu, ze ludzie z innych miast znajduja u nas prace. brawo ;)
 • Drogi(-a) f ciesze się, że zauważyłaś(-łeś) ten temat. Nie chce nikogo obrażać ani nikomu się narażać, ale od czasu nastania nowych rządów w elbląskim ZUS, np. stanowisko naczelnika można objąć będąc osobą młodą wiekiem i stażem, nie posiadającą wiedzy lecz z "dobrym pchnięcie" i błogosławieństwem PnŻ. Zainteresowani wiedzą o kogo chodzi :) Poprostu wstyd. p.s. Mam nadzieje, że prasa elbląska stanie na wysokości zadania i przyjży się strukturze zatrudnienia w tej firmie. Chodzi mi o to, gdzie naczelnikami są pracownicy byłego inspektoratu w Elblągu, a gdzie przyjezdni "znajomi znajomego" i ilu z nich ma długie staże pracy w ZUS, które moim zdaniem są niezbędne do mądrego kierowania wydziałami. Ciekawi mnie też co na to związki zawodowe w tej firmie. Pozdrawiam wszystkich elblążan. PnŻ -Pani na Żuławach :))
 • b.s. ~ może i się przyjży (jak piszesz), ale nie przyjrzy się (jak myślisz)
Reklama