UWAGA!

Coraz bliżej do S7

 Elbląg, Coraz bliżej do S7
(fot. kadr z materiału filmowego Trójmiasto.tv)

Zakończył się proces betonowania mostu w Kiezmarku, który jest częścią powstającej właśnie drogi ekspresowej nr 7 z Elbląga do Gdańska. Kierowcy pojadą nim w październiku, kiedy ma się zakończyć cała inwestycja – informuje Trójmiasto.pl

Na budowie drogi ekspresowej S7 z Gdańska do Elbląga zakończono realizację konstrukcji nośnej mostu na Wiśle. Teraz rozpoczną się tam prace wykończeniowe. Most będzie ważyć około 140 tysięcy ton. By go wykonać, prawie 5 tysięcy ciężarówek musiało dowieźć gotowy beton. Było to możliwe dzięki wybudowaniu w pobliżu budowanego mostu mieszalni kruszyw.
       - Nowy most zostanie oddany do ruchu pod koniec kontraktu - w październiku 2018 r. - mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
       Budowany wciąż obiekt ma 12 przęseł prawie 1000 m długości. Natomiast istniejący most na rzece Wiśle w Kiezmarku, po którym poruszają się obecnie kierowcy, zostanie przeznaczony do potrzeb ruchu lokalnego. 
       Droga S7 ma być oddana do użytku w październiku. GDDiKA zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Już w czerwcu drogowcy powinni udostępnić kierowcom ok. 7-kilometrowy odcinek ekspresówki – od obwodnicy Koszwał do mostu w Kiezmarku. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić nawet 10 minut w podróży, poprawi się też bezpieczeństwo i płynność ruchu w tym miejscu, szczególnie w czasie sezonu turystycznego.
      
       Więcej na Trójmiasto.pl
      

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama