UWAGA!

Czas wypadków

"Na chirurgii dziecięcej wakacje to czas intensywnej pracy. Co roku w lipcu i sierpniu na oddział trafia znacznie więcej małych pacjentów niż w pozostałych miesiącach" - informuje Dziennik Elbląski.

"Tradycyjnie, wraz z nadejściem sezonu letniego, na chirurgii dziecięcej zaczyna się robić tłoczno. - W czasie wakacji przyjmujemy nawet o 50 proc. więcej pacjentów z urazami - mówi Mariusz Ślusarczyk, ordynator chirurgii dziecięcej szpitala miejskiego w Elblągu. - W tym czasie prawie wcale nie wykonujemy operacji planowych. (...)W wakacje dzieci mają więcej wolnego czasu, rodzicom trudniej je upilnować. Szczególnie na wsi może to się skończyć tragedią. - Kierowca z kabiny maszyny rolniczej na ogół nie widzi kręcącego się w pobliżu małego dziecka. Zdarzały się nie tylko potrącenia, ale i przejechania...Na szczęście nie w tym roku - mówi ordynator. - Ale sezon na prace polowe dopiero się zaczyna."
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a czemu chirurgia dziecięca jest w starym szpitalu, (który chyba za komfortowy to nie jest), a nie w nowym, które ma podobno tak nowoczesną diagnostykę i super sprzęt? To tylko dla dorosłych, czy co? Czyżby dzieci były w tym mieście mniej ważne od dorosłych?????????????????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec(2005-07-18)
 • mieszkaniec ma rację, też wolałabym żeby chirurgia dziecięca była w nowym szpitalu, mam większe zaufanie do niego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanka(2005-07-19)
 • Nie wiem czy wiecie ale Chirurgia Dziecięca jest kulą u nogi nowej p. dyrektor , która utrudnia pracę oddziału swoimi pomysłami jak tylko może. Dobrze byłoby gdyby cały Oddział przeniesiono do szpitala na Królewiecką. Wszyscy by odżyli przede wszystkim pacjenci ale i lekarze i pielęgniarki , a szpital wojewódzki zapewniałby opiekę medyczną we wszystkich dziedzinach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodzic(2005-07-19)
 • Oddział chirurgii dziecięcej jest bardzo ważnym i cennym oddziałem. Tym bardziej , że jest jedynym w promieniu 100km. Najbliższe oddziały są w Gdańsku i Olsztynie . Kolejki do zabiegów planowych w tych miastach są bardzo długie ( kilka miesięcy ) . W Elblągu robione są od ręki. Ale niestety dyrekcja szpitala na Żeromskiego tego nie widzi albo nie chce widzieć . Dlatego jedyne miejsce dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej jest w szpitalu wojewódzkim , który zapewni możliwość godnej pracy personelowi oddziału.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacjent(2005-07-19)
Reklama