UWAGA!

Diesel mniej oszczędny

Olej napędowy na stacjach paliw niedługo będzie droższy niż benzyna bezołowiowa 95-oktanowa – zapowiada „Dziennik Elbląski”.

W Elblągu na razie olej napędowy jest wciąż tańszy niż benzyna, ale różnica jest coraz mniejsza. Cena litra oleju napędowego w naszym mieście jest na poziomie 3,82 zł za litr. Za tyle samo benzyny bezołowiowej 95 trzeba zapłacić 4,02 zł.
     Tymczasem na niektórych stacjach paliwowych na południu kraju olej napędowy jest już droższy niż benzyna. Takich miast w najbliższych dniach może przybywać, gdyż już od prawie dwóch miesięcy hurtowa cena oleju napędowego u naszych producentów jest wyższa o kilka groszy na litrze niż cena litra benzyny.
     Olej napędowy wykorzystywany jest najczęściej w transporcie zarobkowym, w komunikacji miejskiej i w rolnictwie. Może to oznaczać, że wzrosną koszty w tych branżach, a co za tym idzie, wzrosną ceny wielu produktów oraz usług.
     - Na razie nie zauważyliśmy, żeby malało zainteresowanie autami z silnikiem diesela - mówi Mariusz Gromelski z salonu Skoda Rol-Car w Elblągu. - Pomimo wzrostu cen oleju napędowego, biorąc pod uwagę całokształt, auto z takim silnikiem dalej jest oszczędne. Silnik ten przede wszystkim mniej pali i wytrzymuje większe przebiegi. Również jego obsługa serwisowa jest tańsza.
     Warto zauważyć, że olej napędowy równo rok temu kosztował 3,32 zł, a dwa lata temu jego cena nie przekraczała trzech złotych za litr.
     
     
krzyn
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jeśli chodzi o całe to zamieszanie z drogim olejem napędowym, to zawsze mi się wydawało, że jego produkcja jest tańsza niż benzyny. Więc albo ja zyje w błogiej nieswiadomości, albo ktoś chce na nas zarobić. Ale i tak Diselki górą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Słoma(2005-12-01)
 • A w latach 70-tych wylewało się ropę do rowów, bo za beczkę 250 l można było zarobić na sprzedaży ubocznej tylko na pół litra gorzały i to jeżeli jakiś rolnik pilnie potyrzebował paliwa
 • Najtanszy jest benzyniak przerobiony na gaz.
 • SŁOMA chciałbyś sieprzejechać ze mnąaudi A8 4,2 w benzynie.?Paliłbys od tego dnia ropą w piecu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  W-wiak(2005-12-01)
 • "W-wiak" nie dodał, ile to jego Audi pali w mieście i ile musi płacić rocznie NW-OC, nie mówiąc już o AC. Marka Audi jeszcze ujdzie, ale w pewnych kręgach na Zachodzie panuje powiedzenie: "Nie jeżdżę Marcedesem i BMW, ponieważ dzisiaj bylo kto jeździ tą marką". Uciekają więc w jakieś specyficzne marki amerykańśkie, czy też japońskie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pabieda204.(2005-12-01)
 • Chodzi o to, że "nowa banda złodzieji z warszawki" chce zabrać jednym, by dać drugim. A najepiej okraść najsłabszych, bo są słabi, a ponadto jest ich najwięcej. Nawet ciemny chłop zza Buga wie, że obróbka ropy jest o ileś tam razy tańsza niż obróbka artykułów benzynowych i benzynopochodnych. Ale ta banda nie wie, że te przymiarki mogą skończyć się źle, gdyż chłopi wyjdą znowu blokować drogi, a czy Lepper się na to zgodzi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Diesel(2005-12-02)
 • W-wiak a gdzie mialbym usiąść w tym twoim audi, na wiasce slomy, ktora ci z butow wystaje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bigshu73(2005-12-02)
 • w-awiak poczytaj o a będzie ci przykro że masz benzynę 4,2TDI (326KM) AM6 Quattro Tiptronic miłej lekturki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dawid...26(2005-12-04)
 • w-awiak przeczytaj o AUDI 4,2TDI (326KM) AM6 Quattro Tiptronic a będzie Ci przykro że masz benzynkę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dawid...26(2005-12-04)
 • a sorki to dla w -wiaka www.autoefl.pl
 • Oj ludzie! A tak jeszcze niedawno broniliście pana O z lotosu! To nie kto inny tylko tacy ludzie fundują nam te podwyżki. Rząd zmniejszył akcyzę, za to oni podnieśli marżę! Ale co tam. Pan O znowu zasponsoruje pare butelek napoju dla grupy Jantar i będzie bożyszczem tłimów! Po co nam żarcie? Przecież mamy igrzyska! Przecież gdyby zarząd Lotosu zarabiał tak jak większość z nas, to wiedziałby o ile funduje nam podwyżki. Ale co im tam! Oni się muszą nachapać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ajachodzępiechotą(2005-12-05)
 • TAK NAPRAWDE DO "W_ ZAMIAT AUDI MA MOSKWICZA
Reklama