UWAGA!

Dziennik Elbląski: Dary dla muzeum

Muzeum w Elblągu otrzymało kolejne dary od byłych elblążan. Werner Grunwald ofiarował placówce kilkanaście swoich rysunków, zaś Hans Pfau trzy własnoręcznie wykonane modele fragmentów dawnego miasta" - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

"Jak mówi Kazimierz Arbart z elbląskiego muzeum, obydwaj panowie już od wielu lat wspierają tę placówkę, przekazując jej swoje prace i cenne eksponaty, dotyczące przede wszystkim ich rodzinnego miasta.
     - Kiedy blisko dziesięć lat temu po raz pierwszy przekazałem swoje prace elbląskiemu muzeum, to tak mnie to zainspirowało, że zacząłem od nowa pisać i rysować - wyznał nam Werner Grunwald. - Wszystkie moje prace są najlepszym dowodem na to, że Elbląg i okolice to nasza wspólna ojczyzna - byłych i obecnych mieszkańców tych ziem.
     Najnowsze rysunki Wernera Grunwalda przedstawiają głównie dworki i pałace z okolic Elbląga, m.in. z Pasłęka, Kamieńca, Budwit czy Janoszewa".
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ...w interGazecie warto dodać, iż panPfau... www.hans-pfau-elbing.de
  • Wiem drogi rwel-u, pan pfau to dawny mieszkaniec naszego miasta :-) a jego strona o Elbingu ma wiele cennych informacji. I te fotografie miasta które już odeszło, do przeszłości :-( Bowiem w 1945 roku zniknęła bezpowrotnie, piękna zabudowa sterego miasta oraz innych miejsc Elbląga jak np. Pangritz kolonie :-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Elbinger(2005-06-13)
Reklama