UWAGA!

Dziennik Elbląski: Ruszył proces posłanki

“Po trwających prawie rok próbach wczoraj w elbląskim sądzie wreszcie ruszył proces Danuty Hojarskiej, posłanki Samoobrony oskarżonej o przywłaszczenie maszyn rolniczych” - napisał Dziennik Elbląski.

“Maszyny rolnicze były zabezpieczeniem kredytu w wysokości 219 tys. zł, który Hojarscy zaciągnęli w 1997 roku w jednym z elbląskich banków.
     Proces Hojarskich w sprawie kredytu miał się rozpocząć już kilkanaście miesięcy temu. Nie udało się to do wczoraj m.in. dlatego, że w wyznaczonych dniach brakowało albo oskarżonego męża posłanki, albo samej Hojarskiej. We wrześniu ub. roku Sąd Rejonowy w Elblągu postanowił nawet aresztować tymczasowo Hojarską. Ostatecznie nie trafiła za kratki – uratowały ją przed tym wybory parlamentarne i zdobycie mandatu poselskiego. (...)
     Na wczorajszej rozprawie zabrakło czterech z dziewięciu wezwanych świadków. Sąd przesłuchał m.in. krewnych Danuty Hojarskiej, na posesji których komornik zabezpieczył dwie maszyny rolnicze. Proces odroczono do 28 października. Posłance grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I jak zwykle wszystko będzie się toczyło iks-lat i wszyscy będę żyć w szczęściu i miłości-za nasze pieniądze.Tak zawsze było jest i mam nadzieję,że nie będzie!!! Chciałbym wziąć taki kredyt,jak większość tych tfuuu.posłów pożal się boże i za nic nie odpowiadać.NORMALNI ludzie biorą kredyt w normalnych kwotach-na życie i takim zabiera się mieszkania,samochody,a takim daje się ułaskawienie czyli mandat poselski.O ZGROZO!!!!!!!!
 • Pora chyba zakończyć spektakl kabaretowy w roli głównej posełanka Hojarska. To co wyczynia się wokół tej sprawy to wystawia żałosne świadectwo dla naszych sądów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obywatel(2002-10-01)
 • jak nie minister,to poseł każdy robi taką rozpier...chę w tym kraju,a nik za swoje czyny nie ponosi odpowiedzialności.Ciekawe gdyby dawniej nie było "KOMUNY"-kto byłby winien temu wszystkiemu,pewnie KOSMICI???
 • jak to jest? mi za niespłacony kredyt 1500zł-tyle zostało do spłaty ,komornik zabrał sprzęt który na raty kupiłam dzieciakom i nie interesowało go,że straciłam pracę i żyję tylko z alimentów.szkoda zenie jestem posłem wtedy nikt by dzieciakom nic nie ruszył.żal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotna(2002-10-01)
 • Ludzie, opamiętajcie się, dlaczego nie mają kraść i mataczyć skoro potem w (nareszcie) demokratycznych i niesfałszowanych wyborach wybieracie ich na wysokie funkcje społeczne. Przecież "na posła" nikt się nie dostanie po znajomości, musi być wybrany i to WY ich wybieracie ! Ja już nie bo wybrałem przed laty zupełnie innych posłów. Uświadomcie sobie, że liczą sie fakty a nie gadka. A faktycznie P. Hojarska została obdarzona zaufaniem przez Was, czemu więc nie mataczyć skoro to popłaca ?
 • Na szczęście Pani Hojarska nie pochodzi z wyborów na ziemi elbląskiej i my z elbląskiego koła Samoobrony nie mamy sie czego wstydzić. Nikt też się z Nią nie utożsamia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  członek Koła Samoobrony w Elbl(2002-10-02)
Reklama