UWAGA!

Elbląg centrum dowodzenia wojsk NATO

 
Elbląg, Elbląg centrum dowodzenia wojsk NATO
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Dowództwo 16. dywizji w Elblągu będzie koordynowało bataliony, które NATO wyśle w 2017 roku do krajów bałtyckich – powiedział w Brukseli minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. O planach pisze onet.pl

- Została temu dowództwu przypisana rola koordynatora wszystkich czterech bojowych grup batalionowych, które będą działały w związku bezpośrednim z brygadami estońskimi, łotewskimi i litewskimi, ale koordynacja będzie należała do dowództwa sytuowanego w Elblągu - powiedział w Brukseli minister Macierewicz. - 1 kwietnia na pewno będą stały pierwsze grupy batalionowe, zwłaszcza w Polsce - ta, za którą odpowiedzialni są Amerykanie, ale także - jak wiadomo - w tej grupie batalionowej weźmie udział także oddział z Wielkiej Brytanii oraz z Rumunii - poinformował minister.
       Minister dopytywany przez dziennikarzy dodał, że brygada, którą wysłać mają sami Amerykanie (w przeciwieństwie do batalionów, które będą wielonarodowe), przybędzie do Polski w styczniu. Jej żołnierze mają stacjonować co najmniej w czterech miejscach, m.in. w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie) i Żaganiu (lubuskie), z kolei batalion ma trafić do Orzysza i sąsiedniego Bemowa Piskiego (warmińsko-mazurskie).
       Według Macierewicza w Polsce będzie ok. 6 tys. żołnierzy z USA.
      
       Więcej w onet.pl
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo! Tak trzymać, Elbląg tylko z Pis ma szansę na odbicie się od dna, więc KODowcy bądzcie cicho, bo wasi już u nas rządzili, skutki widzi każdy przytomny
 • No to pierwsze naloty będą na elblag. Co za.historycznie felerne miasto...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  107
  39
  Clea(2016-10-27)
 • dziękujemy antoni, właśnie ustawiłeś głowice jądrowe z obwodu na Elbląg. .. brawo. .
 • Trudno wysnuć coś składnego i militarnego z insynuacji tego pana mieniącego sie być wojskowym, wszak jego bytność w kręgach natowskich wywołuje jedynie uśmiech politowania i wybaczania. Z drugiej strony nie rozumiem bezjajeczności naszych generałów, którzy tak jak 1/3 społeczeństwa poddaje się "urokowi" tego, co ukradł księżyc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  59
  21
  AMalejużniekoniecznie(2016-10-27)
 • Jak ze wschodu nadleci głowica to nie będzie gdzie i czym dowodzić a sojusznicy pokażą środkowy palec jak w '39
 • No to rakietki już wycelowane. Brawo! Te kilka batalionów w wygraniu wojny z ruskimi raczej nie pomogą, a potencjalnie mogą tylko bardzo zaszkodzić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  53
  15
  RedaktorJabłkalski(2016-10-27)
 • No to pierwszy zmasowany atak na Elbląg. .. ale kogo obchodzi jakies poniemieckie miasto?
 • Iskandery to rakiety bliskiego zasięgu, akurat na Elbląg. .. ich wyrzutnie można zainstalować na półciężarówce, lub "taczance". Kilka lat temu PO popełniło podobną głupotę i amerykańskie rakiety ustawiła w Morągu. Szybko się z tego wycofano i zainstalowano jeu O. Rydzyka, czyli pod Toruniem, co było " dobrą zmianą". Zacznijmy budować schrony, a nie ulice, domy, ścieżki rowerowe itp pokojowe głupoty. Antek zrobi nam powrót do przeszłości.
 • wszystkim zafajdanym kodowcom i platfusom, jak również nowocześniakom szczerze radzę już dziś ustawić się w kolejce po suchary, zapałki, baterie itp. po uzupełnieniu zapasów radzę zacząć kopać schrony. czasu jest mało, wszak już za chwileczkę, już za momencik Rosjanie nacisną czerwony guzik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  25
  AntonioJr(2016-10-27)
 • Nikt nie wie poza amerykanami i kilkoma osobami w Polsce. Czy w Polsce jest broń atomowa czy nie. Napewno sie pojawi jak beda stacjonowac wojska amerykanskie u nas. Takze wschód niech ma sie troche na uwadze.
 • Niemcy z Elbląga uciekli do Niemiec. Nas Elblążan na pewno nie przyjmą, bo oni po podpisaniu Niemiec z Rosją umowy tu wrócą. A my zostaniemy wysłani na Ukrainę, Białoruś i Litwę skąd większość pochodzi ( Elbląg zasiedlili zabugowcy). Aktywiści, czyli PiS-owcy pojadą do gułagów z Ural i Archangielsk. Wtedy to będzie " dobra zmiana" miejsc.
 • CHłopcze a raczej RUSKI trollu te głowice są od 15 - PIETNASTU lat wycelowane w Elbląg !
Reklama