UWAGA!

Elbląg z przeszłości na Google Earth

- Dzięki nowej funkcji Timelapse użytkownicy Google Earth mogą cofnąć się nawet do 1984 r. i zobaczyć, jak w ciągu ostatnich czterech dekad zmienił się klimat na Ziemi – informuje wp.pl. Na jednym z przygotowanych przy pomocy funkcji filmów możemy także zobaczyć okolice Elbląga „z lotu satelity” na przestrzeni niemal 40 lat.

Narzędzie umożliwia przekształcenie statycznych obrazów na „dynamiczne doświadczenie 4D”, o czym informuje portal turystyka.wp.pl, powołując się na National Geographic i CNN. To swego rodzaju powrót do przeszłości, możliwy – jak informuje blog.google – dzięki 24 mln zdjęć satelitarnych z ostatnich 37 lat.

- Nowa funkcja pozwala cofnąć się nawet do 1984 r. i zobaczyć określone miejsce z perspektywy upływu czasu i dotyczy całych miast oraz dużych obszarów geograficznych – pisze Monika Sikorska dla wp.pl. Timelapse pozwala na zobaczenie, jak cofają się lodowce, topnieją czapy lodowcowe czy rozwijają się miasta. Obserwacja poszczególnych lokalizacji często nie napawa optymizmem jeśli chodzi o przyszłości planety...

Funkcja Timelapse to część Google Earth, każdy może wpisać daną lokalizację i przekonać się, jak zmieniła się ona od 1984 (należy kliknąć ikonkę "Odkrywca").

- Z map usunięto niektóre elementy, takie jak chmury czy cienie różnych obrazów – zaznacza Monika Sikorska.

Przygotowane przez Google Eath animacje znajdziemy z kolei w serwisie YouTube. Wśród nich 8 pozycji dotyczy Polski. Jak zmienił się Elbląg i okolice możemy sprawdzić na dołączonym do tego tekstu filmie.

 

Więcej na turystyka.wp.pl.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama