UWAGA!

Fryzjerzy i restauracje na szczególnych zasadach (aktualizacja)

 Elbląg, Fryzjerzy i restauracje na szczególnych zasadach (aktualizacja)

W najbliższych dniach rząd ma podjąć decyzję o „odmrożeniu” restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Będzie też można organizować imprezy do 50 osób – wynika z wypowiedzi wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz dla portalu money.pl

- Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, jeżeli tych nowych zachorowań nie będzie dużo, wtedy w drugiej połowie maja możemy spodziewać się kolejnego etapu, to będzie etap związany przede wszystkim z odmrażaniem kolejnych usług  - powiedziała Jadwiga Emilewicz w wywiadzie dla Money.pl. Ostateczną decyzję podejmie jednak premier, który jeszcze w tym tygodniu ma ogłosić kolejne decyzje w sprawie „odmrażania” gospodarki.

Na pytanie czy chodzi o restauracje, fryzjerów i salony kosmetyczne wicepremier powiedziała: "tak, to przede wszystkim te elementy, ale także możliwość infrastruktury czasu wolnego, organizacji wydarzeń, takich do 50 osób".

Jednocześnie zapowiedziała, że w wyżej wymienionych usługach będą obowiązywały odpowiednie wymogi sanitarne. W restauracjach będą mogły działać ogródki, a wewnątrz będą mogły przyjmować mniej gości niż dotychczas i stosować systematycznie dezynfekcję. Limity osób, które mogą przebywać w środku, dotyczyłyby także salonów fryzjerskich i kosmetycznych, które również obowiązywałyby zaostrzone procedury dotyczące dezynfekcji.

Z zapowiedzi polityków rządu wynika, że ten etap „odmrażania” gospodarki ma się rozpocząć 18 maja.

 

Więcej w money.pl

 

Aktualizacja z godz. 16: - Fryzjerzy, kosmetyczki, ten obszar usług - jest prawdopodobieństwo duże, że będzie "odmrożony" od najbliższego poniedziałku - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Radiem Zet. - Nastąpi to z dużym prawdopodobieństwem. Trudno mi wyskakiwać przed szereg i to, co komunikujemy wspólnie na konferencjach z panem premierem, ogłaszać wcześniej samemu.

Rzecznik rządu Piotr Müller podał we wtorek w TVP1, że w środę powinien zostać ogłoszony terminarz znoszenia kolejnych obostrzeń.


Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a jak wszystko p. .. .. lnie ze zdwojoną siłą w listopadzie to. .. .
 • Dlaczego to coś rzędem nazywacie? To kółko wzajemnej adoracji bez jakiejkolwiek właściwej wiedzy, a nie żaden rząd!
 • @misiek778 - od Ciebie zacznie za pewne.
 • Szczerze, to niech ktos napisze po co właściwie była ta kwarantanna ? Teraz mamy więcej chorych i zaraźeń dziennie i wszystko jest otwierane. Według mnie ktoś chce wywołać wielki kryzys gospodarczy na świecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  47
  17
  młodelblązanin(2020-05-12)
 • @młodelblązanin - Tego nie wie nikt. Na chwilę obecną ludzie takie skecze odwalają, plaże wypełnione, lokalnie weekend Bażantarnia piknik za piknikiem, że musi krzywa zachorowań podskoczyć. A całe zamieszanie o 17 osób chorych z Elbląga i 3 będących na kwarantannie. Stan obecny.
 • Co tam fryzjerzy, oni nie mają limitów. Odpracuje swój postój, zresztą nie ma czego odpracowywać, we fryzjerstwie jak jadą z tematem po domach bez fiskalizacji, podatków. Śmieją się z tematu bo ZUS nie płaci, mikro pożyczka się umorzy, postojowe leci,
 • Skoro taka bida to jaki to cudem Pani minister szykuje 7 miliardowy zastrzyk dla polskiej branży hotelarskiej / bazy noclegowej ? Bon wakacyjny po 1000 a uprawionych 7 milionów ludzi. Inne branże jakby gorsze.
 • już dawno powinni otwierać się fryzjerzy, tak już zarosłem że patrzeć nie mogę
 • Tak jest.
 • @młodelblązanin - Moim zdaniem tu nie chodziło o to czy zarazimy się wirusem czy nie tylko o to by nie rozłożyć na łopatki służby zdrowia. Ludzie będą chorować nie uchroni nas kwarantanna, prędzej czy później dopadnie nas wirus, może nawet nie będziemy o tym wiedzieć. Teraz jest cieplej, a UV zabija wirusy, tak jak z grypą: jest sezon grypowy jesień-wiosna. Jeszcze raz kwarantanna była po to by w ciągu miesiąca ograniczyć liczbę osób, które musiałyby być hospitalizowane, ludzie będą chorować, ale to rozłoży się w czasie. Druga sprawa to będąc w kilkumiesięcznej kwarantannie zmniejszamy swoją odporność, nie mówiąc o dodatkowych kilogramach:)Więc zwiększa się niebezpieczeństwo powikłań.
 • @misiek778 - Za dużo oglądasz telewizji a za mało myślisz samodzielnie.
 • a może tak by w końcu lekarze zaczęli przyjmować normalnie pacjentów niektórzy się muszą leczyć być pod stałą kontrolą lekarza ale nie trzeba chodzić prywatnie specjalnie co za żenada
Reklama