UWAGA!

Gabinet nowego wojewody

Adam Supeł, wojewoda warmińsko-mazurski, skompletował swój gabinet polityczny. Na razie liczy on cztery osoby – informuje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

Szefem gabinetu zostanie Sławomir Moćkun, który obecnie jest doradcą wojewody. Nominację dostanie po odwołaniu z tego stanowiska Zbigniewa Zemanowicza, dyrektora gabinetu poprzedniego wojewody. Zemanowicz do końca lutego jest na zwolnieniu chorobowym.
     W nowym gabinecie politycznym wojewody zostali zatrudnieni: Zbigniew Szmurło, elbląski działacz PiS, dziennikarz (współpracownik PortElu) i członek rady programowej Radia Olsztyn - będzie doradcą wojewody ds. międzynarodowych - oraz Iwona Nawrocka, bezpartyjna, też pochodząca z Elbląga, w gabinecie będzie odpowiadała za fundusze unijne. Czwartym i jak na razie ostatnim pracownikiem gabinetu wojewody jest Krzysztof Gerbszt, architekt z Węgorzewa, działacz warmińsko-mazurskiego PiS, a wcześniej Porozumienia Centrum, poprzedniej partii braci Kaczyńskich. W gabinecie wojewody będzie doradzał w sprawach infrastruktury.
     - Przedstawiliśmy wojewodzie wielu kandydatów. Wybrał najlepszych - mówi Paweł Lulewicz. Dodał, że skład gabinetu może jeszcze ulec powiększeniu, o ile zajdzie taka potrzeba.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Redakcjo proszę nie powołujcie się na gazetę "wybiórczą"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdegustowany(2006-02-22)
 • Szkoda tylko, że specjaliści typu Pani Nawrocka zostali docenieni tylko przez Olsztyn. Powinni mieć motywację aby zostać w Elblagu, ale nie mają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblag(2006-02-22)
 • Działacze PiS z Elbląga, pora zadbać również na rynku lokalnym o zmiany we władzach spólek i instytucji. Niedopuszczalne jest utrzymywanie posteseldowskiego aparatu w organach tych władz. Macie obowiązek trszczyć się o środowisko lokalne i realizować swój program, a rękami kolesi z SLD tego na pewno nie zrealizujecie.
 • Moim zdaniem Pani Iwona Nawrocka jest idealną osobą na to stanowisko, profesjonalistką w temacie funduszy unijnych i cieszę się, że w końcu ktoś to zauważył.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanka(2006-02-22)
 • No i proszę - p. Supel znalazl ludzi z Elbląga i jak się wydaje, zaczął zasypywać olbrzymi rów wykopany po 1999 r. między Elblągiem i Olsztynem. Jak przyjemnie jest słyszeć takie nowe nazwiska i jak miło jest, że nie ma tu tych --"wałtowskich", "-utów", "-wińskich". Modlić się chyba trzeba, żeby ta tendencja się utrzymała, a "tamci" dyskutowali sobie np. na wysypisku powojennych dziejów PRL-u. Również przyjemne są dzisiaj central-media, gdzie nie ma gąb Oleksego, Cimochy i innych. Że też pokazują jeszcze ciagle ten spasiony pysk Kalisza, ale może też nie długo. Oby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  telewizorniowy(2006-02-22)
 • Oleksego zastąpił Marcinkiewicz, Kaczyniaki zastąpiły Cimoszkę i Millera, Marek , Jurek i sejmowy burek-Kurek, Roman Wielki, Jędrzej od Buraków, Plusk Rokita+oto zmieniona telewizyjna elita. Jedne gęby zastąpiły inne-i , szanowny przedmówco, nie wydaje mi się żeby było od tego nam lepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RydzykWszechmocny(2006-02-22)
 • Może masz rację mój przedmówco, ale te gęby mi się jeszcze nie opatrzyły i mam przede wszystkim zapewniony psychiczny komfort ich oglądania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  telewizorniowy(2006-02-22)
 • Super, że na liście znaleźli się ludzie spoza Olsztyna. Widać dobrze się stało, że wybrano wojewodę z Ełku i nie ma on najwyraźniej powodu, żeby obstawiać się ludźmi ze stolicy województwa. Nie znam osobiście wszystkich kandydatów, ale jeżeli chociaż w polowie reprezentują taką wysoką klasę i poziom kompetencji jak p.Nawrocka to tylko pogratulować Panu Wojewodzie wyboru wspólpracowników. Chyba faktycznie zmienia się coś w tej naszej Polsce i zaczyna się doceniać kompetencje, a nie pochodzenie partyjne. Tak trzymać ! A Pani Iwonie życzę sukcesów w nowym miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wombat(2006-02-22)
 • Coś mi się zdaję (tak patrząc na nazwiska doradców nowego wojewody), że województwo warmińsko - mazurskie rozwinie szeroko współpracę z Armenią. Handelek?
 • Po co podawać gazetę która się w Elblągu nie ukazuję, bowiem jako dodatek lokalny do G.W mamy G.W. Trójmiasto :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2006-02-22)
 • a p.Zbigniew Szmurło to ten co tak nieudacznie i niewyraźnie prowadził audycje w Vectrze....zawsze gdzieś sie wkreci.
 • Gratulacje dla Zbyszka Szmurło - będzie mógł wreszcie robic to, co lubi i na czym sie zna, i jakąś kaskę za to dostanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolegazPO(2006-02-22)
Reklama