UWAGA!

Niezwykła historia działaczki PiS

 
Elbląg, (strona onet.pl
(strona onet.pl

"17 września 2018 r. do władz Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie wpływa pismo od mężczyzny podpisanego jako „wyborca”. W lewym górnym rogu tego dokumentu widnieje napis: „POUFNE”. "Wyborca" pisze o tym, że członkini PiS i kandydatka tej partii na radną oraz wójta gminy Elbląg w październikowych wyborach samorządowych, Beata Boros-Burlingo, może być zamieszana w aferę SKOK Wołomin" - tak dziennikarze Onet.pl rozpoczynają swój materiał śledczy.

Cytując dalej za Onetem: „Wyborca” swój donos argumentuje troską o wyborczy wynik kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Partia to pismo ignoruje. Jedenaście dni później w internecie anonimowy użytkownik, podpisany jako „tłumacz”, sprawę stawia jasno: „Pani Beata Boros-Burlingo jest bez dorobku, ale za to z kilkumilionowym długiem w SKOK Wołomin i nie tylko. Jak PiS, partia czystych rąk, może tak oszukiwać wyborców i wystawiać takich kandydatów?”.
       Pytania nie przedostają się do opinii publicznej. Beata Boros-Burlingo w wyborach staje do boju jako kandydatka partii rządzącej.
       Nie jest łatwo odtworzyć życiorys Beaty Boros-Burlingo. Staramy się z nią spotkać, ale mimo wielu prób, nie udaje nam się jej do tego przekonać. Co jakiś czas odpisuje nam za to na SMS-y. W wiadomościach częściowo potwierdza nasze ustalenia dotyczące jej zawiłej biografii.
       Docieramy do listu oraz dokumentów, które w 2017 r. przedstawiła w Stowarzyszeniu św. Michała – organizacji zajmującej się ofiarami afery SKOK Wołomin. W liście sama przedstawia się jako ofiara procederu wyłudzania pieniędzy.
       Równocześnie pisze: „Żyłam w przemocy ekonomicznej ponad 20 lat. Przez ostatnie 15 miałam swoich »aniołów stróżów«, generowałam zyski, prowadziłam z sukcesami obciążające i trudne sprawy. Nie wiedziałam jednak, że tkwię w »układzie zamkniętym«, który ma do mnie instrukcję obsługi”.
      
       Więcej: Onet.pl
      
       Beata Boros-Burlingo przekazała redakcji portel.pl, że artykułu opublikowanego w Onecie nie komentuje. Dodała, że zapoznaje się z nim jej prawnik.

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama